A balesetek megelőzése érdekében a napi közúti ellenőrzések során a rendőrök Békés megyében is folyamatosan igyekeznek kiszűrni a forgalomból a szabálytalankodókat. Sajnos rendszeresen találkoznak ittasan, illetve engedély nélkül vezetőkkel is.
Ittas járművezetés gyanúja miatt állítottak elő a rendőrök egy férfit hétfőn Bucsáról. A 65 éves férfi személygépkocsit vezetett, a Kanizsai utcán állították le. A helyszínen és a Szeghalmi Rendőrkapitányságon végzett légalkohol mérések eredménye is pozitív lett nála, ezért elvették a vezetői engedélyét és büntetőfeljelentést tettek ellene.
Szintén a Szeghalmi Rendőrkapitányság, ugyancsak ittas járművezetés miatt hétfőn az ügyészségre továbbította egy férfi ellen indult eljárás iratait. A 85 éves férfi gépi meghajtású elektromos kerékpárral közlekedett június 17-én, Vésztőn, a Kóti úton, amikor elesett. Nem sérült meg, de ittas volt, ezért büntetőeljárás indult ellene.
Emellett a Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság egy 22 éves nagykamarási férfi ellen javasol vádemelést, mert július 27-én segédmotoros kerékpárral közlekedett annak ellenére, hogy szeptember 7-éig eltiltották a járművezetéstől. Egyébként soha nem is volt jogosítványa, és már korábban is indult ellene emiatt büntetőeljárás.
A rendőrség kéri a járművezetőket, hogy közlekedjenek szabályosan! Ne vezessenek engedély nélkül, ittasan és ne hajtsanak gyorsan! Tartsák be az elsőbbségi és kanyarodási szabályokat, vigyázzanak magukra, utasaikra és figyeljenek közlekedő partnereikre is - adta hírül a police.hu.
Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
0 Megjegyzések