Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Már több mint ezer halálos áldozata van a pénteki mianmari földrengésnek


A rengés erősségét mutatja, hogy még Kínában és Thaiföldön is érezték, egy Bangkokban épülő felhőkarcoló össze is omlott. 

Már több mint ezer halálos áldozata van a pénteki mianmari földrengésnek, a mentés tovább folytatódik, lassan 24 órával a 7,7-es erősségű rengés után – írja a BBC.

Az amerikai földtani kutatóintézet szerint a földrengés epicentruma Szagaing városától 16 kilométerre, északnyugatra volt. Pénteken még arról szóltak a hírek, hogy legkevesebb 144-en meghaltak és 730-an megsérültek. A halottak száma szombat reggelre 1002-re, a sérültek száma 2376-ra nőtt. A halálos áldozatok nagy része a második legnagyobb városban, Mandalayban van, amely közel van a rengés epicentrumához. 

A mentési munkálatok most is zajlanak, az egyik mentőcsapat Mandalayban azt mondta, hogy „puszta kézzel ássák ki az embereket”

A rengés erősségét mutatja, hogy még Kínában és Thaiföldön is érezték, egy Bangkokban épülő felhőkarcoló össze is omlott. A CNN szerint alig 12 perccel az első rengés után egy 6,4-es erősségű utórengés rázta meg Mianmart, és azóta még két, 4,6-os erősségű rengést mértek. A földrengés miatt legalább egy híd is leomlott.

Az ilyen nagy rengések ritkák, de nem ismeretlenek a területen, ahol korábban több jelentős földrengést is regisztráltak. A régió szeizmikus aktivitása elsősorban az 1200 kilométer hosszú Sagaing-törésvonalhoz köthető, ami olyan nagyvárosokon halad át, mint a jelenlegi főváros, Nepjida, valamint Jangon és Mandalaj, az ország korábbi fővárosai. A rengés olyan erős volt, hogy Magyarországon is érzékelték a műszerek – írta a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések