Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Tuzson Bence: Találkoztam Renner Erikával


Találkozott pénteken Tuzson Bence igazságügyi miniszter a lúgos orvos áldozataként ismertté vált Renner Erikával és jogi képviselőjével, akikkel három kérdésben állapodott meg a soron következő jogszabályi szigorítások és az áldozatsegítés ügyeiben. 

„Az imént találkoztam Renner Erikával és jogi képviselőjével”

– mondta egy Facebookra feltöltött videóban Tuzson Bence igazságügyi miniszter. Renner Erika a lúgos orvos áldozataként vált ismertté a szélesebb magyar nyilvánosság előtt, akit korábbi párja, Bene Krisztián támadott meg 2013-ban, amikor lúgot locsolt a nemi szervére. 

Az igazságügyi miniszter három kérdésben állapodott meg Renner Erikával és jogi képviselője a tervezett jogszabályi szigorítással kapcsolatban.

Amennyiben hasonló eset történik és felmerül az elkövető feltételes szabadságra bocsátása, előtte megkérdezik erről az áldozat véleményét is. Ilyenkor az áldozatok a legbelsőbb titkaikat mondják el, a félelmeiket. Tuzson Bence fontosnak tartja, hogy ezek a kérdések ne legyenek automatikusan megismerhetők az elkövetők számára.

Ha a bíróság mégis a feltételes szabadlábra helyezés mellett dönt, akkor meghatároz magatartási szabályokat az elkövetőre nézve, például nem mehet közel az egykori áldozatához. A miniszter kiemelte, ezeket a magatartási szabályokat, meg magát a határozatot is ismernie kell az áldozatnak.

A bírósági ítélethirdetéssel egyidejűleg a törvényszéknek ki kell mondania, hogy örökre eltiltja az elkövetőt, hogy az áldozata közelébe menjen.

Múlt pénteken Szombathelyen beszélt arról az igazságügyi tárca vezetője, hogy a bűnt üldözni kell, az áldozatoknak segítséget kell nyújtani, a bűn nem maradhat büntetlenül, és az áldozat nem maradhat segítség nélkül. Tuzson Bence az új helyen kialakított áldozatsegítő központ avatása, valamint a 2024. évi Victima Protector díjak átadása kapcsán beszélt arról, hogy évszázadokon keresztül a jog kevésbé foglalkozott az áldozatokkal, de „ma már ugyanolyan erővel és energiával” koncentrálnak rájuk. Nagy jelentősége van a szemléletváltásnak és az áldozatsegítési elvnek, ami áthatja az egész állam működését, mert ma már a rendőrség sem csak a nyomozással foglalkozik, hanem komolyan odafigyel az áldozatokra is – hangoztatta.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések