Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Néhány szavazattal, de elutasította a bevándorlási törvényt a német parlament

A német parlament nem szavazta meg a CDU/CSU azon törvénytervezetet, ami a bevándorlási szabályok szigorítását javasolta. A szavazásnak azért volt jelentősége, mert az elmúlt egy-másfél évtizedben először történt volna olyan, hogy valamelyik mérsékeltként besorolt párt a szélsőjobboldalinak tartott AfD szavazataival visz át egy javaslatot a parlamenten.

A pénteken ülésező Bundestag elutasította a javaslatot, ugyanis

338 igen, 350 nem és 5 tartózkodó szavazat érkezett, számolt be a Guardian. A kialakult helyzet azért is érdekes, mert a törvényjavaslatot támogató pártoknak többségük lenne, de ahhoz mindenki szavazata kellett volna. Többen vagy nem szavaztak, vagy egész egyszerűen nem vettek részt az ülésen.

A törvényjavaslatot a héten már megelőzte egy határozati javaslat, ami a CDU/CSU és az AfD támogatásával át is ment a parlamenten. Németországot tavaly év végéig szociáldemokrata-zöld-szabaddemokrata koalíció irányította, akkor azonban a jobbközép szabaddemokraták (FDP) kiléptek a kormányból. Olaf Scholz kancellár azóta egy baloldali kisebbségi kormánnyal vezeti az országot.

Emiatt Németországban február végén előrehozott választásokat tartanak, ami előtt a fontos téma a bevándorlás. A CDU/CSU és az AfD által támogatott csomag szerint a jövőben tilos lett volna Németországba belépni minden olyan EU-n kívüli állampolgárnak, aki nem rendelkezik a beutazáshoz szükséges dokumentumokkal.

A mérsékeltnek tartott pártok azonban egészen eddig nem nyújtottak be olyan javaslatokat, amelyek csak az AfD szavazataival mentek volna át, mert semmilyen módon nem akartak együttműködni a szalonképtelennek tartott párttal.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések