Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Bombariadók: A rendőrség elfogott egy 14 éves fiút


A fiút a nyomozók őrizetbe vették, közveszéllyel fenyegetés miatt kell felelnie.

Elfogtak egy gyereket, aki a terrorveszéllyel fenyegető e-maileket küldött ki múlt hét csütörtökön – adta hírül honlapján a rendőrség. Január 23-án késő délután érkezett bejelentés, hogy két szegedi és két hódmezővásárhelyi iskola elektronikus postafiókjába fenyegető e-mailek érkeztek. 

Az üzenetekben az elkövető bombarobbantással fenyegetőzött, és az épületek kiürítésére szólította fel az iskola vezetését. A bejelentés utáni percekben csaknem 30 rendőr kezdte meg az iskolák átvizsgálását. A kutatás során robbanóanyagot nem találtak. A nyomozók azonnal adatgyűjtésbe kezdtek, majd nem sokkal később azonosították az elkövető egyedi hálózati címét.

A bejelentés utáni negyedik napon gyanúsítottként hallgattak ki egy 14 éves helybéli fiút, aki beismerte a bűncselekmény elkövetését. Vallomásában elmondta, hogy nem akart másnap iskolába menni, ezért küldte az e-maileket. A fiút a nyomozók őrizetbe vették, közveszéllyel fenyegetés miatt kell felelnie.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések