Kövesse velünk élőben az atlétikai világbajnokságot

Az eső miatt 2 órás késéssel rajtolt el az atlétikai világbajnokság. A atlétikai vb hír-összefoglalóit, eseményeit mi is nyomon követjük, amelyet ebbe n a cikkben követhetnek.

Cikkünket folyamatosan frissítjük, amit ide kattintva önök is megtehetnek.

Amerikai világcsúcs a 4x400-as vegyesváltóban, holland bukás

A diszkoszvető Szikszai Róbert kiesett

A hármasugró Szenderffy Dániel búcsúzott

Krizsán Xénia a 12. míg Nemes Rita a 17. helyen áll az atlétikai vb az első napja után

Családlátogatásra és világcsúcsra készül Joe Kovacs Budapesten

Boros Bence kiesett 100-on

Krizsán Xénia a 9., Nemes Rita pedig a 17. helyen áll a súlylökés után

Szögi István nem jutott elődöntőbe

Az esti program:

19.02: férfi 1500 m, előfutamok (Szögi István)
19.05: hétpróba, súlylökés (Krizsán Xénia, Nemes Rita)
19.10: férfi diszkoszvetés, selejtező, A-csoport
19.35: férfi hármasugrás, selejtező (Szenderffy Dániel)
19.43: férfi 100 m, előfutamok (Boros Bence)
20.30: hétpróba, 200 m (Krizsán Xénia, Nemes Rita)
20.35: férfi súlylökés, döntő
20.40: férfi diszkoszvetés, selejtező, B-csoport (Szikszai Róbert)
20.55: női 10 000 m, döntő
21.47: 4x400 m mix váltó, döntő

A háború árnyékában

Rába Dániel és Varga Donát kiesett

Vindics-Tóth Lili nem jutott elődöntőbe 1500 méteren

Vindics-Tóth Lili beállította egyéni csúcsát, ám a továbbjutásra nem volt esélye a női 1500 méter előfutamából.

Távolugrás: távol a döntőtől

A távolugró Bánhidi-Farkas Petra és Lesti Diána is messze elmaradt legjobbjától, így a fináléba jutásra nem volt esélyük a budapesti atlétikai világbajnokság nyitónapján.

Krizsán 10., Nemes 14. a magasugrás után

Krizsán Xénia és Nemes Rita egyaránt 1,77 métert produkált és 941 pontot gyűjtött magasugrásban, a női hétpróbázók második számában, mely után előbbi a 10., utóbbi a 14. helyen áll a budapesti atlétikai világbajnokság nyitónapján.

Ájulás közeli állapotba került, orvosra volt szüksége a hétpróbázónak

Halász könnyedén döntős

Így kell kezdeni: Halász Bence a kalapácsvetés selejtezőjében első dobásra teljesítette a selejtezőszintet: a közönség őrjöngése közepette 78.13 méterre repítette a szert.

Boros Bence továbbjutott 100 méteren

Nagyszerűen kezdett és előselejtezős futamában a 2. helyen zárt Boros Bence, aki 10.70-nel ért célba és továbbjutott.

Bukott, majd az élre állt a magyar középtávfutó

Óriási országos csúccsal tizedik a vegyes váltó

Tóth Balázs búcsúzott a selejtezőben

Spanyolországé az első aranyérem

Országos csúcsot állított fel a vegyesváltó

Félelmetes rajt után nagyszerű csatában futamában az ötödik helyet szerezte meg a magyar 4×400 méteres vegyes váltó. Molnár Attila őrült lendülettel kezdett, 45.57-es idejével mindenkit maga mögé utasított, így adta át a stafétát Kéri Biankának, akit már utolértek a riválisok, de ő és Wahl Zoltán is még a negyedik helyen tartotta a váltót.

A befutó ember, Molnár Janka is remekelt, ugyan az olaszok és a kenyaiak is lehagyták, de az afrikai riválisát visszalkőzve az ötödik helyre hozta be a csapatot.

A 3:14.08 perces idő új országos csúcs.

Magyar lányok a gáton

Nagy volt az öröm a lelátón, a hétpróbázó Krizsán Xénia ugyanis az első magyar, aki a stadionban rajthoz állt, 800 gáttal kezdődött ez a versenyszám. A 8-as pályán gátazott, jól kapta el a rajtot, végül másodikként ért be a célba 13.48-as idővel, ami csak 5 századdal maradt el a belga Noor Vidts mögött.

A szám másik magyarja Nemes Rita, aki szintén a 8-as pályán futott. Ő a mezőny közepén teljesítette a távot, 13.63-as idővel a hatodik lett a futamában.

A számot az amerikaiak uralták. Taliyah Brooks 12.78 mp-cel (1158 pont) volt a legjobb, Anna Hall 12.97-tel (1129 pont) a második, míg Chari Hawkins 13.04-gyel (1118 pont) a harmadik.

Krizsán Xénia a magasugrás előtt a kilencedik, Nemes Rita pedig a 17. helyen áll a 23 fős mezőnyben.

Megkezdődött a világbajnokság

A vihar miatti kétórás halasztás után 10 óra 50 perckor elrajtolt a Hősök teréről a férfi gyaloglás 20 kilométeres versenyszámának mezőnye, melyben a magyarok közül elsőként Helebrandt Máté mutatkozott be a jövő vasárnapig tartó budapesti atlétikai világbajnokságon.

A férfi gyaloglóknak a tervek szerint szombaton reggel 8 óra 50 perckor dördült volna el a startpisztoly, ám a villámlások és esőzés miatt a szervezők úgy döntöttek, hogy két órával később kezdődik a viadal.

Az ötvenfős férfi mezőny az Andrássy úton is haladva megkerüli a Hősök terét, és ezt az egykilométeres kört húszszor kell teljesíteni.

A hazaiak közül elsőként a 2017-es londoni vb-n ötödik Helebrandt Máté indult Magyarország eddigi legnagyobb sporteseményén, amelyet az utcai futó- és gyaloglóversenyek mellett a Nemzeti Atlétikai Központban rendeznek és jövő vasárnapig tart.