A rendszeres masszázs csodákat művelhet az egészségünkkel. Amennyiben rendszeresen járunk masszázsterápiára, azt tapasztalhatjuk, hogy egyre kevesebb testi fájdalom gyötör bennünket és egyre jobban érezzük magunkat a bőrünkben. A masszázs a mentális egészségre is pozitívan hat. Mutatjuk is, milyen előnyei vannak a masszázsnak.
Ha húgyúti vagy emésztőrendszeri problémáktól szenvednünk, érdemes lehet legalább heti egy alkalommal masszőrhöz mennünk, ugyanis a rendszeres masszázs csökkenti a húgyúti és az emésztőrendszeri panaszokat. A masszázs a máj működésére is pozitívan hat. Magával a masszázzsal is ürülnek ki méreganyagok a szervezetből, de ha a máj is regenerálódik masszázs hatására, akkor sokkal hatékonyabban képes ellátni a méregtelenítést, és már ennek köszönhetően is sokkal jobban érezzük magunkat.
A rendszeres masszázs a vérkeringést is fokozza és javítja. A masszírozó mozdulatok oxigént juttatnak a vérbe, amely elszállítódik a sejtekbe, a szövetekhez és ez is regenerálja az egyes szerveket és szervrendszereket.
A fejbőrmasszázs például a fejbőr vérkeringését fokozza, nem mellesleg a hajhagymákat tápanyagokkal látja el. Ezért is olyan hatékony a fejbőrmasszázs a hajhullás megállításában, illetve egyéb fejbőr- és hajproblémák kezelésében.
A masszázs nagyon hatékony lehet az öregedési folyamatok lassításában, hiszen fokozza a vérkeringést és ez bizony az arcbőrre is pozitívan hat, azaz fiatalossá és üdévé varázsolja azt.
A rendszeres masszázs stimulálja az idegrendszert, csökkenti a feszültséget, segít az izmok ellazításában. Éppen emiatt is érzik sokan magukat sokkal jobb lelkiállapotban, amikor kilépnek egy masszázsszalon ajtaján.
A masszázsterápia voltaképpen mindenféle fájdalom ellen nagyon hatékony. Legfőképpen a mozgásszervi panaszokra ajánlják, mint amilyen a hátfájás vagy derékfájdalom, de napjainkban egyre több olyan masszázstechnika is létezik, amelyekkel a migrénes fejfájást tudják csillapítani.
Ha éjszakánként nehezen alszunk el vagy nem alszunk jól, a masszázs akkor is nagyon hatékony lehet. Amellett, hogy energiával tölti fel a szervezetet, még a kellemes éjszakai pihenést is biztosítani tudja. Márpedig a jó éjszakai alvás szükséges a test és az agy regenerációjához.
A nyirokmasszázs során a masszőr körkörös masszírozó mozdulatokat tesz. A terapeuta célja nem más, minthogy a nyirokfolyadék jobban mozogjon a nyirokrendszerben. A nyirokmasszázs enyhíti a fájdalmat, mégpedig azzal, hogy segíti a nyirokfolyadék keringését. Csökkenti a duzzanatot és a nyiroködémát is.
A svédmasszázs egy gyengéd teljestest-masszázs, amely segíthet az izomcsomók kezelésében és azok számára javasolható, akik szeretnének teljesen ellazulni. Ez a fajta masszázs növeli a véráram oxigénszintjét, redukálja az izmokban felgyűlt méreganyagokat, javítja a vérkeringést, csökkenti a stresszt, ezáltal boldogsághormonok szabadulnak fel a szervezetben. A svédmasszázs csökkenti az izomfeszültséget és erősíti az immunrendszert.
Az aromaterápiás masszázs során illóolajokat használnak. Ez a fajta masszázs segít a pihenésben, jobb alvást biztosít, fokozza a vérkeringést és a mentális jóllétet is.
A mélyszöveti masszázs elsősorban a kötőszövetek hálózatát célozza meg. Ez a masszázs csillapítja a krónikus fájdalmat, csökkenti a pulzusszámot, és segíti az ízületi gyulladás okozta merevség feloldását is. A mélyszöveti masszázs oldja a stresszt, és a vérnyomást is csökkenti.
A lávaköves masszázs során masszázsspecifikus köveket alkalmaznak. Ennek a masszázsnak is rengeteg előnye létezik. Csökkenti a stresszt és a fájdalmat, oldja az izomfeszültséget, jobb véráramlást eredményez, valamint segíti a teljes test ellazulását és a relaxációt is.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések