A veszélyhelyzet idejére vonatkozik a döntés
A hatékonyabb egészségügyi védekezés, a betegellátás, az egészségügyi dolgozók kiegyensúlyozottabb terhelése, és a védőoltási program végrehajtásának biztosítása érdekében a területileg illetékes kórházak szakmai irányítása alá kerülnek az önkormányzati szakrendelők a veszélyhelyzet idejére.
A koronavírus-járvány most zajló harmadik hullámában minden eddiginél több a beteg és nagy terhelés alatt vannak a kórházak. Fontos, hogy az önkormányzati fenntartású szakrendelők és dolgozóik is szükség szerint részt tudjanak venni a járvány elleni védekezésben, és koordináltan lássák el betegellátási feladataikat, valamint az oltás tömeges szakaszában megfelelően végrehajtsák az oltási feladatokat.
👉 Az intézkedés célja, hogy a kiélezett védekezési helyzetben egységes irányítás alá tartozzon az egészségügyi ellátórendszer, fokozva a vírus elleni védekezés hatékonyságát
– tájékoztatott a Koronavírus Sajtóközpont kedd este.
👉 – A jogszabály a veszélyhelyzet idejére a városi kórházakhoz telepíti a területükön működő önkormányzati járóbeteg-szakellátók szakmai irányítását, működésének felügyeletét, valamint a javaslattételt ezen intézmények egészségügyi dolgozóinak és szakdolgozóinak a jogszabályban meghatározott berendelésére. A veszélyhelyzet ideje alatt az egészségügyi intézmények folyamatos munkarendben működnek
– áll a közleményben.
A rendelet az irányító megyei intézmények (azaz a megyei kórházak, a vidéki egyetemi klinikai központok, a fővárosi centrumkórházak) hatáskörét kiterjeszti az illetékességi területen valamennyi egészségügyi tevékenység irányítására. Ezen intézményekben 24 órás vezetői ügyeletnek kell működnie.
👉 Az önkormányzati szakrendelők vezetői fokozott felelősséggel kötelesek vezetési és irányítási feladataik ellátására, és felelnek a szakrendelő folyamatos, teljes körű, határidőben történő és valós adatszolgáltatásáért.
A hatékony és összehangolt védekezés érdekében az országos kórház-főigazgató védekezés megszervezésére vonatkozó utasításait is végre kell hajtaniuk és folyamatos kapcsolatot kell tartaniuk az irányító szerv vezetőjével, az Országos Mentőszolgálattal, valamint a megyei, fővárosi védelmi bizottsággal.
👉 Az önkormányzati szakrendelőt működtető egészségügyi szolgáltató felelős az általa végzett védőoltási tevékenység jogszerűségéért, szabályszerűségéért, szakszerűségért
– olvasható a Koronavírus Sajtóközpont közleményében.
Az erről szóló kormányrendelet hamarosan olvasható lesz a Magyar Közlönyben.
0 Megjegyzések