A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

A 4 legerősebb gyógynövény puffadás és hasi görcsök ellen: ezeket idd a könnyebb emésztésért


Amennyiben gyakran tapasztalsz puffadást, érdemes kipróbálnod az alábbi teák valamelyikét.


Ki nem ismerné azt a kellemetlen érzést, amikor egy-egy kiadós étkezés után a has megfeszül és felpuffad? Nem kell ételtoleranciával küzdeni ahhoz, hogy néha előforduljon gyomorégés, felfúvódás vagy görcsös fájdalom, amik szerencsére természetes módon is enyhíthetők.

A túltelítettség érzése sosem kellemes, a mértéktelen evésnek pedig gyomorrontás lehet a vége. A gyomor megnyugtatására számtalan recept nélküli készítmény létezik, a gyógynövényekből készült főzeteket pedig már régóta használják ilyen célra is. Ha nem vagy híve a gyógyszereknek, több természetes megoldást is mutatunk a kellemetlen tünetek enyhítésére.

Csak az előírt mennyiséget fogyaszd, mielőtt pedig belevágnál egy hosszabb kúrába, mindenképp egyeztess az orvosoddal! Terhesség és szoptatás esetén sem mindegyik ajánlott, érdemes ez ügyben is szakember tanácsát kérned.

Borsmenta

A kellemesen mentolos ízű borsmentából készült főzet bizonyítottan segít az irritábilisbél-szindróma tünetei, valamint a gyomorgörcs és a puffadás enyhítésében. A benne található linalool fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatással bír, valamint kutatások azt is kimutatták, hogy azok az alanyok, akik borsmentatea-kapszulát szedtek minden nap, csökkenő étvágyról számoltak be, így még a fogyást is támogathatja.

Így készítsd el
Két-három teáskanál szárított borsmentalevelet - amelyet bioboltokban, nagyobb áruházakban szerezhetsz be - forrázz le másfél deciliter vízzel, hagyd állni tíz percig, majd szűrd le, és ízesítés nélkül idd meg. Legalább naponta két csészével fogyassz belőle!

Citromfű

A citromfű hatóanyaga az eugenol, amely fájdalomcsillapító hatással bír, és az emésztőrendszeri görcsökön is segít. Anyagcserejavító, és segít a puffadás megszüntetésében, nyugtató hatása pedig alvási zavarok esetén tesz jó szolgálatot.

Így készítsd el
A citromfűtea ne legyen túl erős, egy csapott teáskanálnyi teafüvet forrázz le két és fél deciliter vízzel, majd hagyd kicsit állni. Napi két-három csészével fogyaszthatsz belőle étkezések között, de ha a vízhajtás a cél, reggeli előtt alkalmazd.

Ánizs

A Nyugat-Ázsiából származó ánizsban levő illóolaj csökkenti a bélgázképződést és baktériumölő hatású, ezenkívül fokozza az emésztősavak kiválasztását, és puffadásgátló hatással bír.

Így készítsd el
Egy teáskanál zúzott ánizst forrázz le két és fél deciliter vízzel, majd hagyd állni 15 percen keresztül, szűrd le, és reggel, valamint este egy-egy csészével fogyassz belőle!

Kamilla

A kamilla ellazítja az izmokat, megnyugtatja a gyomrot, a benne lévő flavonoidok pedig görcsoldó hatással rendelkeznek. Hatékony szorongásoldó, és csökkenti az ízületi fájdalmakat is.

Így készítsd el
A tea készítéséhez forrázz le két kávéskanál szárított kamillavirágot, áztasd öt percig, majd szűrd le! Erős panaszok esetén napi három csészével is elfogyaszthatsz belőle.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések