A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

WTCR: hátrasorolták Michelisz Norbertet

Hiába szerezte meg a második rajtkockát Michelisz Norbert a szlovákiai WTCR-hétvége első időmérő edzésén, a magyar pilótát két márkatársához hasonlóan a rajtrács végére sorolták az autók szabálytalansága miatt.
A versenyhétvége első időmérő edzését Gabriele Tarquini nyerte Michelisz Norbert és Yvan Muller előtt. A Hyundai autói azonban vizsgálat alatt álltak és a versenyfelügyelők szabálytalannak találták Michelisz, Muller és az amúgy is motorcserén álló Thed Björk autóját, így a a rajtrács végére sorolták a három élpilótát.

A döntés azzal lett megindokolva, hogy a három vizsgált autó túllépte a megengedett turbónyomást amely a Hyundai autóinak esetében 97,5 százalékos motorteljesítmény lehet maximum.

Michelisz Norbert, aki tegnap még dobogós helyben reménykedett, közösségi oldalán nem kívánta kommentálni az esetet.

Az időmérőről való kizárások miatt Nagy Norbert a 15., Szabó Zsolt a 19. helyről kezdheti meg az első szlovákiai versenyt.