Nem ritka, hogy az álhíreket terjesztő oldalak valamelyik híresség halálhírét keltik csak azért, hogy pénzhez jussanak. Ilyen ízléstelen húzásnak esett áldozatul legutóbb Erős Antónia is.
A Bors számolt be arról, hogy Erős Antónia halálhírét terjesztette egy álhírekkel operáló oldal, azt írva, a műsorvezető autóbalesetben életét vesztette, amiről videó is készült. Az egészből persze, semmi sem igaz, amit maga Antónia nem is kívánt kommentálni, ellenben az RTL Klub megszólalt az ügyben:
– A közösségi médiában megjelent poszt egyértelműen és határozottan álhír! Erős Antónia ép és egészséges, erről bárki meggyőződhet, aki ma este a Híradót nézi! Az álhírt terjesztő oldal üzemeltetője ellen az RTL Magyarország megteszi a szükséges jogi lépéseket – közöltte a Borssal a csatorna marketing és kommunikációs igazgatósága.
0 Megjegyzések