Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Egy orosz képviselő az EU összeomlását jósolja, ha nem fognak együttműködni Oroszországgal


A Krími területről származó Állami Duma-képviselő, Mihail Sheremet a RIA Novosztyi számára adott kommentárjában kijelentette, hogy az Európai Uniót az összeomlás veszélye fenyegeti, ha nem sikerül átstrukturálni és az együttműködés irányába módosítani az Oroszországgal fenntartott gazdasági és politikai kapcsolatok formáját.

Korábban Donald Trump amerikai elnök közölte, hogy az Egyesült Államok augusztus 1-jétől 30 százalékos vámot vet ki az Európai Unióból származó árukra, miközben a korábban kivetett ágazati vámok érvényben maradnak. A levélben hozzátették, hogy ha az EU növelni akarja az amerikai árukra kivetett vámokat, akkor az Egyesült Államok „ezt a számot” hozzáadja az árukra kivetett 30 százalékos vámokhoz. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság vezetője közölte, hogy az EU kész augusztus elején ellenintézkedéseket bevezetni az Egyesült Államokkal szemben, ha nem születik megoldás a kereskedelmi kapcsolatokban.

"Az oroszellenes politika miatt az EU gazdasága érzékennyé és sebezhetővé vált külső és belső tényezőkkel szemben, ami nem fog sokáig tartani, és természetesen hamarosan nagy felháborodási hullámot, illetve nagyszabású tiltakozó detonációt fog kiváltani az egyszerű polgárok részéről. Hosszú történelmi párhuzamot lehet itt vonni, ami a Szovjetunió összeomlásának szomorú megismétlődéséhez vezet, amit a gyarló európai struktúra támfalainak összeomlása és a területi és nemzeti alapon különálló egységekre való széttöredezés okozott"

 - mondta Sheremet.

Hozzátette, hogy az EU gazdasága a magas energiaköltségek miatt nem lesz képes felvenni a versenyt az USA gazdaságával. A képviselő véleménye szerint ennek oka „a jelenlegi uniós csúcsvezetés hibás politikája, amelyet olyan felelőtlen politikusok vezetnek, mint Ursula von der Leyen”, akik azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy saját polgáraik jóléte rovására próbálnak maximális politikai, gazdasági és katonai vereséget okozni Oroszországnak.

„Az uniós országok csak akkor lesznek képesek megőrizni egységüket és megakadályozni a gazdaság összeomlását, ha képesek lesznek átstrukturálni és felülvizsgálni az Oroszországgal való gazdasági és politikai kapcsolatok formátumát, feladva a szankciós politikát az együttműködés javára” - mondta a képviselő.

Az Oroszországi Föderáció többször is kijelentette, hogy az ország meg fog birkózni a szankciós nyomással, amelyet a Nyugat néhány éve kezdett gyakorolni Oroszországra, és amely folyamatosan fokozódik. Moszkva megjegyezte, hogy a Nyugatnak nincs bátorsága felismerni az Oroszország elleni szankciók kudarcát. Maguk a nyugati országok is többször hangot adtak annak a véleményüknek, hogy az oroszellenes szankciók hatástalanok.

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint az Oroszország megfékezésére és gyengítésére irányuló politika a Nyugat hosszú távú stratégiája, a szankciók pedig súlyos csapást mértek az egész világgazdaságra. Szerinte a Nyugat fő célja, hogy emberek millióinak életét rontsa.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések