A Fidesz kommunikációs igazgatója a parlamentben emlékeztetett arra, hogy már többen is kimondták, hogy az orosz-ukrán háború nem egy regionális háború, hanem súlyos eszkalációs helyzettel állunk szemben. A Nyugat is beleszól a háborúba, ami miatt az oroszok úgy fogják a helyzetet értékelni, hogy a NATO-val állnak szemben. A harmadik világháborúhoz tehát most vagyunk a legközelebb, hiszen Donald Trump csak januárban foglalja el az elnöki széket, addig pedig Amerikában és Brüsszelben is megtesznek mindent azért, hogy mélyítsék ezt a konfliktust.
Menczer Tamás három idézettel kezdene beszédét a parlamentben. Az első: “A világháború elkezdődött.” – ezt mondta Valerij Zaluzsnij, az ukrán hadsereg előző főparancsnoka, jelenleg londoni nagykövet. Aztán, “Európa hosszan tartó fenyegetéssel néz szembe, miután az Ukrajna elleni orosz invázió már nem egy regionális háború.” “Már nem egy regionális háború.” – ezt a német védelmi miniszter, Boris Pistorius mondta. Végezetül a harmadik: “Nem létezik vörös vonal, akár francia csapatokat is küldenénk Ukrajnába.” – ezt pedig a francia külügyminiszter mondta. A Fidesz kommunikációs igazgatója kiemelte:
Tehát azt, hogy soha nem álltunk olyan közel a harmadik világháborúhoz, mint most, azt nem én mondom, hanem az előző ukrán főparancsnok, a német védelmi miniszter és a francia külügyminiszter.
Beszédében az orosz reakcióra is kitért a politikus
Az előző napokban három atomhatalom, a hírek szerint Amerika, Franciaország és a britek engedélyezték az ukránoknak azt, hogy az általuk szállított fegyverekkel támadják Oroszország belterületeit. Erre az orosz válasz meglehetősen egyértelmű volt, kibővítették, megváltoztatták a nukleáris doktrínát, ami praktikusan azt jelenti, hogy az oroszok fogalmazása világos, ha egy nem atomhatalom, – értsd Ukrajna, egy atomhatalom támogatásával – értsd Amerika vagy éppen a franciák vagy az angolok, – támadja Oroszországot, akkor az oroszok ezt egy közös támadásnak tekintik, és úgy tekintik, hogy hadban állnak az atomhatalommal is. És hogyha ez az atomhatalom egy szövetségi rendszer része, – értsd NATO, akkor az oroszok úgy tekintik, hogy az egész szövetséggel hadban állnak, és feljogosítva érzik magukat arra, hogy atomfegyvert vessenek be.
Menczer szerint viszont nagy probléma, hogy Donald Trump még januárig nem tud mit tenni hiába nyerte meg a választást, mert nem léphet még hivatalba. Addig pedig Amerika és Brüsszel mindent elkövet, hogy mélyítsék ezt a konfliktust.
(PS)
0 Megjegyzések