Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Vucsics: Az európai politikusok Churchill-nek képzelik magukat


Sok európai politikus indokolatlanul Winston Churchill volt brit miniszterelnök szerepébe bújt az Európai Politikai Közösség csúcstalálkozóján, de elfelejtették, hogy Churchill megosztotta a világ befolyási területeit Joszif Sztálin szovjet vezetővel - mondta Aleksandar Vučić szerb elnök.

A szerb államfő július 17-18-án Nagy-Britanniában tett látogatást, ahol részt vett az Európai Politikai Közösség csúcstalálkozóján a Blenheim-palotában, ahol Winston Churchill 1874-ben született. Ott Vučić megbeszélést folytatott Josep Borrell leköszönő uniós diplomáciai vezetővel és utódjával, Kaja Kallasszal, 21 állam vezetőjével és miniszterelnökével, valamint Volodimir Zelenszkijjel.

„Természetesen mindenki Churchillre hivatkozik. Meg akartam kérdezni tőlük - komolyan mondod?

Mindenki azt hiszi, hogy ő Churchill, és ő az egyetlen.

Emlékeztetni akartam őket (az 1945-ös Szövetséges Hatalmak Konferenciájára - a szerk.) Jaltára, és arra, hogy Churchill kire hagyta egész Kelet-Európát. De tegyél úgy, mintha nem tudnád, tégy úgy, mintha hülyébb lennél, mint amilyen vagy, néha ez hasznosabb az országodnak. Legalább egy tucat Churchillt láttam és hallottam ezekben a napokban” - mondta a szerb vezető a Prva TV-ben.

Elmondta, hogy a csúcstalálkozó a NATO+ formátumban zajlott, és arra összpontosított, hogy megerősítse azt a meggyőződést

Kijevnek olyan mértékben meg kell nyernie a konfliktust, hogy „az ember elgondolkodik, hová vezet ez az egész”.

„Szerbiának a béke az érdeke, csak hagyják abba a háborút, és mi leszünk a legboldogabbak. Ez minden, amit mi Szerbiában mondani tudunk. Úgy gondolom, hogy (Emmanuel - a szerk.) Macron francia elnök tisztességesen látja a helyzetet, Scholz német kancellár érti a helyzetet, de az más kérdés, hogy ők mit éreznek és melyik oldalon állnak” - mutatott rá a szerb elnök, aki ismét hangsúlyozta, hogy az ukrajnai konfliktus kérdésében más megközelítésre van szükség.

Az Európai Politikai Közösség koncepciója Macron nevéhez fűződik, létrehozását 2022 májusában jelentették be. A közösségbe 27 uniós tagállam, a nyugat-balkáni országok, Norvégia, Svájc, Izland, Liechtenstein, az Egyesült Királyság, Ukrajna, Moldova, Grúzia, Törökország, Örményország és Azerbajdzsán tartozik. Macron szerint Európának szüksége van egy olyan struktúrára, amely a geopolitika, az energia, az infrastruktúra és a közlekedés területén fejleszti az együttműködést olyan országokkal, amelyekkel nem lehet olyan szorosan integrálódni, mint az EU-n belül.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések