A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Ukrajna EU-tagsága mellett kampányol a német külügyminiszter


„A bátor felelősségvállalás ma azt jelenti, hogy az Európai Uniót alkalmassá kell tennünk arra, hogy már ebben az évtizedben új országokat fogadjon be” – írta Annalena Baerbock német külügyminiszter.

2004. május 1-jén, egy különleges pillanatban Kelet és Nyugat végre egyesült az Európai Unióban, írja az Euractivon megjelent véleménycikkében Annalena Baerbock. A német külügyminiszter szerint május 1-je arra emlékeztet minket, hogy minden generációnak megvan a maga feladata. „Szüleink és nagyszüleink generációi a második világháború után felismerték, hogy a megbékélés az alapja a béke európai közösségének... Az előttünk járó nemzedékek megteremtették a szabadság Európai Unióját az Atlanti-óceántól egészen az orosz határig” – írta.

A mi generációnk előtt most pedig az a feladat áll, hogy megvédje és megerősítse azt a béke- és szabadságprojektet, amit Európa jelent, még ha ehhez hihetetlen erőre van is szükség. Putyin Ukrajna elleni agresszív háborúja a legbrutálisabban emlékeztet arra, hogy az európai békét, szabadságot és jólétet nem lehet magától értetődőnek venni – fogalmazott Baerbock.

„Mi, az Európai Unió, barátainkkal és szövetségeseinkkel együtt védjük értékeinket és biztonságunkat, és szilárdan kiállunk Ukrajna mellett – mindaddig, amíg ez szükséges.

Egy olyan ország oldalán, amely immár több mint két éve a legnagyobb áldozatokat hozza a szabadságban és demokráciában való jövőért és amely maga is nagy lépéseket tesz az uniós csatlakozás felé”

– tette hozzá.

A német külügyminiszter szerint geopolitikai szükségszerűség az EU bővítése. A „szürkezónák” a Balkánon vagy az EU keleti részén rendkívül veszélyesek, mivel Putyin számára ezek meghívót jelentenek a beavatkozásra, írja.

A béke és szabadság uniója nyitott az új tagok előtt, fogalmazott. A „Szabadság Unióját” azonban meg kell reformálni, amihez hozzátartozik a vétók lehetőségének csökkentése a Tanácsban. Egy esetlegesen 35-nél több tagot számláló jövőbeni unióban is cselekvőképesnek kell maradnunk – hangsúlyozza Baerbock.

Szerinte a bátor felelősségvállalás ma azt jelenti, hogy az Európai Uniót alkalmassá kell tennünk arra, hogy már ebben az évtizedben új országokat fogadjon be – zárta gondolatait a német külügyminiszter.

(MNO)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések