A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Az immunitást fokozó csalán, fahéj és gyömbér


Télen a hidegben nagyobb esélyünk van a különféle téli betegségekre is, mint amilyen az influenza, a megfázás és a nátha. 

Ilyenkor a keringésünk is egy kicsit másabb, egy kicsit lassabb és ennek következményeként sokkal több méreganyag halmozódik fel a szervezetünkben, sokkal kevésbé tudunk védekezni a kórokozókkal, azaz a vírusokkal, a baktériumokkal és a gombákkal szemben. Télen jóval alacsonyabb az energiaszintünk is, mint a nyári hónapokban. Éppen ezért olyan gyógynövényekre van szükségünk, amelyek segítenek az immunitás növelésében és az energia fokozásában.

Az egyik ilyen remek gyógynövény nem más, mint a fahéj. Télen gyakrabban érezzük hidegnek a végtagjainkat, a kéz- és a lábujjainkat. Ilyenkor nagyon sokat segítenek az úgynevezett melegítő fűszerek és gyógynövények, mint amilyen a fahéj is. A fahéj cinnamaldehidet tartalmaz, amely hatékonyan veszi fel a harcot a kórokozókkal szemben, illetve fájdalomcsillapító és nyugtató hatásokkal is rendelkezik. A karácsonyi időszakban is érdemes fogyasztani, amikor túl sok édességet eszünk és a vércukorszintünk ingadozik, ugyanis a fahéjnak nemcsak vércukorszint-csökkentő, hanem vércukorszint-szabályozó hatása is van.

A másik gyógynövény, amelyre számíthatunk a hideg téli hónapokban, nem más, mint a gyömbér, amely remekül felmelegít, ugyanis fokozza a vérkeringést. Fahájjal keverve is fogyaszthatjuk, hiszen így fokozhatjuk a melegítő hatását, illetve ily módon a méregtelenítő hatása is jelentősen megnő. A gyömbér nem csupán antibakteriális, hanem vírusellenes hatásokkal is rendelkezik. Ez a növény nem pusztán a keringésünket teszi rendbe, de az emésztésünkre is jó hatást gyakorol.

Melyik gyógynövényre számíthatunk még? Például a bodzára. A bodza vírusellenes hatásokkal rendelkezik. Mind a nátha, mind az influenza tüneteit csökkenteni tudja, emellett lerövidíti a betegségek lefolyását. Szirupként és teaként is fogyaszthatjuk megfázás, láz és köhögés kezelésére.

Amennyiben méregteleníteni szeretnénk, akkor bátran fordulhatunk a csalánhoz, annak leveleihez. A csalán fokozza az izzadást és így segít megszabadulni a méreganyagoktól. A csalánból készíthetünk teát, de a friss leveleit és hajtásait turmixitalokhoz is hozzáadhatjuk.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések