Az embereknek csak kis hányada tud a hátán aludni. Sokan alszanak az oldalukon, a hasukon, és sok olyan ember él ezen a bolygón, akiknek a magzati póz a kedvenc testhelyzete éjszakánként. Pedig jól tesszük, ha „megtanulunk” a hátunkon aludni, ugyanis tudományos kutatások igazolják, hogy nagyon egészséges.
A kutatások azt mutatják, hogy a háton alvás jelentősen csökkenti a nyak és a hát fájdalmának kialakulását, hiszen ezzel a pózzal jelentősen csökken a gerincre nehezedő nyomás. A gerincre nem hárul olyan nagy teher, éjjel lehetősége van a regenerálódásra és a pihenésre, hiszen napközben elég terhet kell cipelnie. Márpedig az ember teste eredetileg nem arra lett „tervezve”, hogy két lábon járjon, ezért is küzdenek olyan sokan hát- és gerincproblémákkal.
A háton alvás a légzés javításához is aktívan hozzájárul. Az alvásnak ez a típusa jelentősen csökkenti a testet ért stresszt, megkönnyíti a légzést és másnap jobb hangulatot eredményez. Ily módon lassabban és mélyebben lélegzünk éjszakánként, ez pedig fokozza a szervezetben a melatonintermelést. Ez egy olyan hormon, amelyre miden embernek szüksége van, hiszen elősegíti a relaxációt, az alvást.
A háton alvás a szépségünk megőrzéséért is felel, hiszen ha az arcunkon alszunk, ez a bőr gyűrődésével jár együtt, ami fokozza a finom vonalak és a mélyebb ráncok kialakulását. Viszont ha a hátunkon alszunk, akkor az arcunk nem is érintkezik sem a párnával, sem pedig az ággyal, ami pedig nagyon jót tesz a szépségünknek.
Amennyiben nem a hátunkon alszunk, akkor másnap reggel a szem alatt duzzanatok alakulhatnak ki. Ennek az az oka, hogy folyadék halmozódik fel a szem alatti szövetekben. Amennyiben rendszeresen a hátunkon alszunk, úgy elkerülhetjük a szem alatti puffadást és duzzanatot.
Ha nem a hátunkon alszunk, akkor nagyon sok tünettel kell számolnunk. Ilyen például a lüktető fejfájás, amely további kellemetlen panaszokat idézhet elő, úgy mint a nyak merevsége, fény- és zajérzékenység, homályos látás.
0 Megjegyzések