A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Fokhagyma, gyömbér és alizetics – ezek mind jók asztmára


Az asztmás betegek terápiáját is ki lehet egészíteni természetes, alternatív gyógymódokkal. Ezek a természetes módszerek enyhíthetik a tüneteket és javíthatják az életminőséget. Érdemes kipróbálni, azonban ha valaki súlyos asztmás tünetekkel küzd, minden esetben kérje ki a kezelőorvosa tanácsát, véleményét! 

Asztmás betegeknél már az étrendi változások is sok eredményt és változást hozhatnak. A kiegyensúlyozott, sok zöldséget és gyümölcsöt tartalmazó étrend fenntartása nagyon lényeges. Ezek a táplálékok remek antioxidáns-források, hiszen tartalmaznak béta-karotint, C-vitamint és E-vitamint, amelyek nagyszerűen csökkentik a gyulladást a légutakban.

A fokhagymának számos egészségügyi előnye létezik, beleértve a gyulladáscsökkentő hatásokat. Mivel az asztma egy gyulladásos légúti betegség, így a fokhagyma segíthet csökkenteni a kellemetlen tüneteket.

Egy másik gyógynövény a gyömbér, amely szintén gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. A gyömbér javítja a tüdőfunkciókat, és egy tanulmány arról számolt be, hogy enyhítheti az asztmás betegek kellemetlen tüneteit is.

A méznek nagy szerepe van a torok megnyugtatásában és a köhögéscsillapító hatása is nagyon kiemelkedő. Az asztmás tünetek enyhítésére fogyasszuk rendszeresen, de csakis a termelői mézet részesítsük előnyben.

A halak és a lenmag nagy mennyiségben tartalmaznak omega-3 zsírsavakat, amelyeknek szintén kiemelkedő szerepük van az asztmás tünetek csökkentésében. Az omega-3 zsírsavak csökkentik a légúti gyulladást és asztmás betegek esetében is javítják a tüdő működését.

A koffein hörgőtágító hatásokkal rendelkezik és csökkentheti a légzőszervek izomfáradtságát. Hatása kiemelkedő: egy csésze kávé elfogyasztása után mintegy négy órán keresztül javítja a légutak működését.

Az alizetics nyújtó- és légzőgyakorlatokat is magába foglal, amelyek segítenek növelni az általános erőnlétet és a rugalmasságot. Mindemellett a rendszeresen végzett jógagyakorlatok csökkentik a stresszt, amely szintén fokozhatja az asztmás tüneteket. A jóga során használt légzési technikák az asztmás rohamok gyakoriságát is jelentősen lecsökkentik.

Egy ősi kínai orvoslás, az akupunktúra szintén hatásos lehet az asztma tüneteinek enyhítésében, mivel javítja a légutakban a „légáramlást” és csökkenti az olyan tüneteket, mint a mellkasi fájdalom.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések