A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Hogy került Gyurcsány a száz leggazdagabb magyar közé?


Az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülése után általános volt a vélemény, hogy Gyurcsány Ferenc politikai pályafutása befejeződött.


Tizenöt évvel később ugyanez a Gyurcsány Ferenc a legerősebb ellenzéki formáció vezetője, a baloldali kényszerkoalíció legbefolyásosabb személyisége, az ő döntésén és stratégiáján múlik, hogyan és kikkel fusson neki az ellenzék a jövőre esedékes országgyűlési választásoknak. Lapunk cikksorozatában arra vállalkozott, hogy magyarázatot találjon arra, miképpen történhetett meg mindez.

Kutatómunkánk során arra jutottunk, hogy ehhez négy dologra bizonyosan szüksége volt Gyurcsány Ferencnek: politikusi adottságokra, a mozgalmi múltból gyökerező hálózatépítési gyakorlatra, kapcsolatrendszerre, az anyagi függetlenség megteremtésére és nem utolsósorban egy, a titkosszolgálatokból, illetve azok környékéről verbuválódott háttércsapatra.

Az első részben főként a fiatal, első millióit megszerző Gyurcsány Ferenc ténykedéseiből szemezgetünk, aki mellett már ekkor ott volt Szilvásy György és Bajnai Gordon. Sorozatunk második részében azt járjuk körbe, hogy Gyurcsány hogyan teremtette meg pénzügyi függetlenségét, hogyan került a neve a száz leggazdagabb magyart felsoroló listára.


 

Érdekességek az első részből:

– Gyurcsány vagyonosodása azután gyorsult fel, hogy feleségül vette Dobrev Klárát;
– Gyurcsány Ferenc anyósa, Apró Piroska akkor volt igazgatótanácsi tag a Magyar Hitelbanknál, amikor a pénzintézet hétszázmilliós hitelt folyósított az Altusnak;
– A Horn-kormány idején, az olajügyek kapcsán is felmerült Gyurcsány neve, akinek az érdekeltségébe tartozó Fortus csak 1996-ban negyvenezer tonna fűtőolajat értékesített a villamos műveknek. A cég a korabeli dokumentumok szerint üzleti kapcsolatban állt a Portik Tamásról elhíresült Energollal is.



Érdekességek a harmadik részből:

- Hogyan került kapcsolatba a rendszerváltozás után Apró Antal testvére, Apró Piroska – Gyurcsány Ferenc anyósa – egykori állambiztonsági vezetőkkel?
- Rovarirtásnak álcázott művelet a kisgazdaszékházban, avagy hány nap szükséges a lehallgatókészülékek elhelyezéséhez?
- Milyen módszerekkel igyekezett Gyurcsány miniszterelnökként közvetlenül rálátni a titkosszolgálatokra? Szilvásy, a régi barát és üzlettárs a titokminiszteri székben.
- Titkosszolgálati botrányok: beszédes nevű mappák – OV és Bajusz – Laborc Sándor hivatali gépén.
- Titkos találkozók a Vadrózsa és a Menza éttermekben: volt olajbűnözővel kötött lényegében egyezséget Gyurcsány elhárítási főnöke.
- A Gyurcsány–Bajnai hátország szerepe a választó adatbázisok építésében és a közösségimédia-kampányokban.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések