A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

A koronavírus-járvány miatt túl sokat ülnek a gyerekek a képernyők előtt


Látásromláson kívül lelki problémák és egyéb egészségügyi panaszok jelentkezhetnek a fiataloknál, akik a pandémia miatti korlátozások következtében otthonmaradásra kényszerültek.


Brit, amerikai és spanyol adatok elemzéséből kiderült, hogy a brit családokban az egy évvel ezelőttihez képest megduplázódott a weboldalak és applikációk látogatásának gyakorisága.

Leginkább a TikTok, a YouTube, illetve a BBC News oldalait használták frekventáltan annak a hatvanezer háztartásnak a tagjai, akiket górcső alá vett a Qustodio analitikai vállalat – adta hírül az Infostart portál.

A kutatásokból kiderült, hogy a 6-8 évesek körében háromszorosára emelkedett a rövidlátóság gyakorisága 2020-ban. Az egyik kínai tanulmányban vizsgált 120 ezer gyermek látása átlagosan 0,3 dioptriával romlott, ami a távoktatás rovására írható, hiszen sokkal több időt töltenek el okoseszközök, illetve számítógép előtt a fiatalok.

A látásromláson kívül az alvási szokások megváltozása is megfigyelhető, a gyerekek többsége túl sokáig van fent, korán kelnek, néha pedig túl sokat alszanak, ezáltal felborulhat a természetes bioritmusuk.

Egy alvással foglalkozó nonprofit szervezet vezetője szerint a pandémia kezdete óta több alvásproblémával küzdő gyerek fordult meg náluk, mint azelőtt. Legfőbb panaszok között első helyen áll a túl sok képernyő előtt töltött idő, a napi rutin hiánya, a szabadban eltöltött idő csökkenése, illetve a járvány miatti idegeskedés és szorongás.

Sok szülőt aggaszt ugyanakkor az, hogyan hat a sok képernyő előtt töltött idő a gyerekek mentális és érzelmi fejlődésére – az aktív kapcsolódás helyett passzív jelenlétet és hallgatást kívánó, interneten tartott órákból kevés marad meg a diákok fejében, így könnyebb lemaradni.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések