Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A fenntartható diéta 12 titka


Annyiszor megfogadtuk már, hogy holnaptól minden más lesz, belevágunk a diétába, fogyókúrába, aztán valahol mégis megakad a gépezet és mi még mindig ugyanott tartunk vágyakozva egy el nem ért cél után. Adunk néhány tippet, amely biztosan segítségedre lesz!


1. Csak akarni kell!

Az életmódváltásnak nincs meghatározott időpontja, nincs egy tól-ig életszakasz meghatározva, hogy mikor lehet nekilátni! Bármikor! De ha lehet, ne halogasd, hanem kezdj hozzá minél előbb! Légy tudatos és döntsd el, hogy kiiktatod a nem kívánatos kilókat okozó ételeket a hűtődből vagy a spájzból.

2. Önbecsülés újra töltve!

Önbecsülésünk kihat életünk szinte minden pillanatára! Ne engedd, hogy negatívan hasson a mindennapi teendőidre, a szórakozásodra, a kapcsolataidra az, hogy hogyan érzel magad iránt. Tegyél a változás érdekében és akkor garantáltan vissza tudod szerezni az önbecsülésed, jobban fogod érezni magad a bőrödben és sokkal kiegyensúlyozottabb leszel. Egy olyan ember, aki szereti magát, kedvesebb és vonzóbb tud lenni mások szemében is!

3. Ne hanyagold el magad!

Rengetegen mondják, hogy „nem a külső számít”, ami igaz is, de csak részben! Ugyanis ahhoz, hogy az ember boldog legyen, sokszor az teszi hozzá a legtöbbet, hogy békében van-e önmagával! Ha odafigyelsz a testedre, megfelelő módon – de nem túlzottan – foglalkozol vele, teszel azért, hogy erőben, egészségben tudj élni abban a testben, amit kaptál, akkor az pozitív energiákkal fog feltölteni, amit másoknak is tovább tudsz adni!

4. Válassz olyan sportot, amit szeretsz!

Senki nem kényszerít arra, hogy olyasvalamit sportolj, ami nem hogy feltölt, hanem épp, hogy elkeserít, amit szívből ki nem állhatsz! Értelme csak akkor lesz az egésznek, ha örömmel csinálod. Testileg és lelkileg is csak akkor tudsz feltöltődni az adott mozgásformától, ha kínszenvedés helyett a felszabadultság érzése tölt el.

5. Legyenek apró céljaid!

Persze biztos az a legfontosabb számodra, hogy leadj x kilót, de kellenek, hogy legyenek apróbb, rövid távú céljaid is, hiszen ezek elérése fog újabb lendületet, motivációt nyújtani a folytatáshoz. Nagyon fontos, hogy sose tűzz ki irreális célokat magad elé, mert ha céljaid elérésében folyton kudarcot vallasz, akkor a végén teljesen fel fogod adni az egészet!

6. Pihenj eleget!

Kutatások kimutatták, hogy akik nem pihennek eleget, sokkal inkább hajlamosak az össze-vissza evésre, a bűnözésre, ami erősen visszavethet a kitűzött cél elérésében! Vannak élethelyzetek, amikor meglehetősen nehéz a pihenést kivitelezni, de tudatos odafigyeléssel ez is megoldható.

7. Tartható étrend.

Sokszor említem a tudatosságot! Nagyon fontos ugyanis, hogy ne ész nélkül álljunk neki diétázni! Nem sanyargatásról van szó, mert annak csak az lesz a vége, hogy eleged lesz, hogy folyton csak megfosztod magad az amúgy szükséges ételektől, aztán rád jönnek a falási rohamok és borul az egész! Nem önkínzásról szól a dolog, hanem életmódváltásról.

8. Olvass utána!

Az előző ponthoz szorosan kapcsolódik az utána olvasás. Ha nem vagy biztos benne, hogy mit és hogyan kelleni csinálni, hogyan alakíthatod ki a kívánt egészséges életmódot a saját konyhádban és életedben, akkor nézz utána! Megeshet, hogy sikertelenséged oka az lehet, hogy az általad helyesnek vagy helytelennek hitt étkezési szokások épp ellenkezőleg hatnak!

9. Bocsáss meg magadnak!

Igen, vannak alkalmak, mikor az ember úgymond „bűnözik”. De ezek az alkalmak egyáltalán nem jelentik azt, hogy akkor most már kukába kell dobni az eddigi erőfeszítéseket. Nem! Ne tedd ezt! Menj, és folytasd ott, ahol abbahagytad! Amint írtam korábban, az életmódváltásnak nem célja az önsanyargatás. Olykor beleférhet, hogy nem talpig egészséges és diétás ételt eszel. De legyen egy határ! Ne tedd mindennapossá ezt a szokást!

10. Motiváló emberek.

Mikor elkezdesz életmódot váltani és mondjuk a munkahelyedre a szénhidrátban tocsogó ebéd helyett valami sokkal zöldebbet és egészségesebbet viszel, biztos lehetsz benne, hogy lesznek, akik meg fogják jegyezni nem kevés cinikussággal, hogy „Te miért nem eszel valami normálisat?”. Az ilyen és ehhez hasonló megjegyzések azonban ne tántorítsanak el a célodtól sőt, legyél büszke rá, hogy látják a törekvésedet! Érdemes azonban megismerkedni olyanokkal is, akik motiválóan hatnak rád, esetleg „rugdosnak” akkor is, ha az esti edzés helyett éppen punnyadni támadna kedved!

11. Tarts ki a célod mellett!

A nehézségek sokszor késztethetnek arra, hogy feladd a harcot! De nézz csak vissza, honnan indultál!? Még ha nem is jutottál egészen messzire, mégis elkezdted, ami már önmagában sem egyszerű! Ne hajítsd ki az eddig elért eredményeidet csak azért, mert megtorpantál! Igen, lesznek nehézségek, mikor nem úgy fejlődsz, ahogy szeretnéd, úgy érzed stagnál a dolog. Ilyenkor kell behozni valami változtatást az edzésben! Valószínűleg elérted azt a szintet, amikor már az adott terhelés kevésnek bizonyul! Szintet léphetsz! Hurráá!!! 😉

12. Soha ne add fel!

Persze ezt könnyű mondani, mikor annyi, de annyi tántorító tényező akad és annyiszor meginog az ember, meg még ráadásul szekálják is és nem is úgy megy a fejlődés, ahogy Te azt elképzelted stb. De a lényeg, hogy tudd, miért csinálod! Lehet időbe telik, amíg eléred a célod, de hidd el, megéri kitartani! Már csak azért is, hogy megmutasd első sorban magadnak, aztán másoknak, hogy igenis képes vagy rá! Szóval HAJRÁ!!!

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések