A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Léteznek természetes módszerek, amelyek megelőzhetik vagy enyhíthetik a migrénes rohamokat

A migrén sok ember életét keseríti meg. A helyes diagnózis felállítása után a következő lépés a megfelelő gyógyszer kiválasztása. Viszont léteznek természetes módszerek, amelyek megelőzhetik vagy enyhíthetik a rohamokat.

A migrén féloldali, kínzó fejfájás, amely ellen 100 százalékban hatásos kezelés nem létezik. Azonban egészséges életmóddal és alternatív terápiákkal kombinált gyógyszeres kezeléssel felvehetjük a harcot a betegség ellen.

Megfelelő táplálkozás

Mindenek előtt érdemes górcső alá vennünk, mit eszünk, mert gyakran a helytelen táplálkozás afájdalomoka. Migrén esetén kerülni tanácsos az úgynevezett biogén aminokban gazdag élelmiszereket, mint például a penészes sajtokat, a füstölt húsárut, a savanyúságot, a csokoládét, a pezsgőt, a vörösbort vagy a kávét. Viszont ajánlott minél több burgonyát, zöldségfélét, gyümölcsöt, almát, banánt, joghurtot és túrót fogyasztani, mert ezekben kevés a migrénre hajlamosító szerves vegyület.

Alternatív kezelések

A keleti orvostudomány módszerei közé tartoznak az egyéb alternatív kezelések, amelyek nagy segítséget jelenthetnek a migrén kezelésénél. Klinikai vizsgálatok igazolták, hogy az akupunktúra segíthet a panaszokon. A kezelés során a gyógyítást végző személy vékony tűkkel megszúr bizonyos pontokat, így kapcsolódik a problémás szervek energiapályáihoz. Az úgynevezett biofeedback szintén hatásosan mulasztja el a migrént. Ez egyfajta relaxációs technika, amelynek során a páciens saját testének reakcióit (például testhőmérsékletét vagy izmainak összehúzódását) tudja befolyásolni. A masszázsterápia a rohamok gyakoriságát csökkenti, míg a kognitív viselkedésterápia a migrént okozó stressz ellen hatásos.

Gyógynövények, vitaminok és ásványi anyagok

Agyógynövényekkétféleképpen is hasznunkra válhatnak: készíthetünk belőlük teát, vagy párologtathatunk belőlük készült illóolajat. Afejfájáselleni leghatásosabb gyógynövények a csalán, a citromfű ó, a levendula és a svédkeserű. Segíthet még a borsmenta-olaj: körkörös mozdulatokkal masszírozzuk a halántékunkra.

A fejfájás egyik gyakori oka még a magnéziumhiány, ezért migrén esetén érdemes megpróbálkozni a magnézium pótlásával. A vitaminhiány is okozhat fejfájást, a különböző vitaminok különböző okokból eredő fejfájást csillapítanak. Például az A vitamin akkor segít, ha túl sokat néztük a monitort, a B6 vitamin másnaposság ellen hatásos, a B12 vitamin amenstruációokozta fejfájás ellen nyújt segítséget. Hasznos lehet még a C, D és E vitamin, azonban utóbbi kettőt csak kis mennyiségben szedjük, nehogy túladagoljuk őket.

Mozgásterápia

Az egészséges életmód részeként próbáljunk hetente háromszor mozogni, így megelőzhetjük a migrénes rohamokat. A jóga is sokat segíthet, vannak olyan gyakorlatok, amelyek kifejezetten fejfájásra jók. Ezekkel azonban nem éri meg otthon próbálkozni, megtanulásukhoz forduljunk jógaterapeutához.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések