Hirdessen itt

Foghúzás után ezért nem lehet cigizni

A bölcsességfog eltávolítása az egyik leggyakoribb szájsebészeti műtét a felnőttek körében. A műtét előtt, illetve után a fertőzések elkerülése miatt, illetve a gyorsabb gyógyulás érdekében be kell tartani bizonyos szabályokat, és ezek közül az egyik, hogy - legalábbis átmenetileg - letesszük a cigarettát.
Dohányzás esetén megnő a fertőzésveszély

Ha úgy döntünk, hogy nem hallgatunk az orvosunkra, és rágyújtunk, miután kivették a bölcsességfogunkat, akkor egészen komoly fertőzéseket is begyűjthetünk. A műtéti terület elfertőződése esetén magas láz, duzzadás, szűnni nem akaró fájdalom tapasztalható, illetve fehéres, sárgás színű genny, váladék ürülhet az eltávolított fog helyéről.

A dohányzás lassítja a sebgyógyulást

Ha kioperálják a bölcsességfogunkat, a helyén egy sebes üreg marad, aminek be kell gyógyulnia. Ha azonban dohányzunk, az jelentősen lelassíthatja ennek a műtéti területnek a hegesedését, regenerálódását, gyógyulását.

A dohányzás miatt nagyobbak lehetnek a fájdalmaink

Előfordul, hogy a bölcsességfog eltávolítása után erősebb fájdalmat tapasztalunk, mint előtte. Kutatások szerint ez fokozottan érvényes a dohányosokra - azok, akik napi egy dobozzal, vagy többet szívnak, sokkal többet szenvednek ilyenkor, mint a nemdohányzók. Ennek is a gyógyulási folyamathoz van köze. Dohányzás esetén kevesebb vér áramlik a műtéti területre, mivel a dohányzás rossz hatással van a keringésre. A véralvadás nehezebbé válik,  és már közvetlenül a műtét után is nehezebben áll el a vérzés. Amikor  végre mégis megtörténik, nagyon fontos, hogy mindent elkövessünk azért, hogy az érzékeny var fel ne szakadjon. Óvatosan szabad enni és inni, fogat mosni, és természetesen tilos a dohányzás, hogy a seb elfertőződését elkerüljük.  Ha szeretnénk gyorsan gyógyulni, semmiképp se cigarettázzunk a műtétet követő 72 órában.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések