Pozitív értékelést kapott hazánk oktatáspolitikája!
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legfrissebb jelentésében egyebek mellett szerepel a pedagógus-béremelési program és a kormány kisgyermeknevelést segítő intézkedései is.
A 2015-ben bevezetett pedagógus-életpályamodell sok szakembert motivált nemcsak anyagilag, de erkölcsileg is. Az életpályamodellt nemcsak a hazai szakma ismerte el, de az OECD is pozitívan értékelte – derült ki az M1 Iskolapad című műsorából.
A nemrégiben kiadott jelentésből látszik, hogy 2013-tól jelentősen emelkedtek a pedagógusfizetések Magyarországon, bár ezek egyelőre még mindig alacsonyabbak a nemzetközi szintnél – mondta Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár.
Robusztus növekedés
Mint mondta, a jelentés szerint robusztus növekedés indult el. Hozzátette, fontos, hogy a gazdaság bővülésével a reálbérek növekedése is megmaradjon, így versenyképes fizetést tudnak biztosítani a pedagógusoknak.
A több száz oldalas jelentés kitér azokra az intézkedésekre is, amelyekkel a kormány a kisgyermekek nevelését segíti. Megállapították, hogy Magyarországon kiemelkedően sok gyermek jár bölcsődébe és óvodába , ami az állami szerepvállalásnak és finanszírozásnak is köszönhető.
Fontos fejlesztési prioritás
A bölcsődei és óvodai fejlesztésekre szánt milliárdok egyfelől támogatják a családok életét és a szülők munkába való visszaállását, de támogatják a majdani iskolai sikerességet is – hangsúlyozta Maruzsa Zoltán. Hozzátette, ez egy fontos fejlesztési prioritás, mert Magyarországon már a 95 százalékot is meghaladja a gyermekek óvodai részvétele négyéves korban, amely meghaladja az OECD átlag feletti arányát.
0 Megjegyzések