Arra tett javaslatot az Európai Bizottság, hogy ő majd megmondja, melyik tagállam az, amelyik nincs összhangban a jogállamisággal – nem tudni, hogy mi alapján, nincs ez kidolgozva európai szinten – és mindenképpen az ő szava érvényesül, kivéve, ha a tagállamok minősített többséggel leszavazzák a bizottságot – hívta fel rá a figyelmet Kovács István, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója.
Meglátása szerint ez tulajdonképpen zsarolási potenciált tenne a bizottság kezébe, de ezt a tagállamok ezt vélhetően nem támogatnák.
Meglátása szerint ez tulajdonképpen zsarolási potenciált tenne a bizottság kezébe, de ezt a tagállamok ezt vélhetően nem támogatnák.
Nyugat-Európában se szeri, se száma az olyan vezetőknek, akik előszeretettel tesznek egyenlőségjelet a demokrácia és a liberális demokrácia fogalmai közé és úgy tüntetik fel, mintha a liberális demokrácia lenne az egyetlen és egyedül elfogadható.
Az ügyben megszólalt Orbán Viktor is. A miniszterelnök nem támogat olyan európai uniós költségvetést, amelyben elveszik a pénzt a gazdáktól, a kutatás-fejlesztéstől, valamint a regionális fejlesztésektől, és odaadják azoknak az országoknak, amelyek beengedték a migránsokat.
Az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója rámutatott: ez a viták vitája az Európai Unión belül, az Európai Bizottság javaslata a jogállamisággal összefüggésben mind a nagy játszma része.
Nagyon elhúzódó vita lesz, amiben nem úgy kezdik a felek, hogy kiteregetik minden lapjukat az asztalra – tette hozzá Kovács István.
Polyánszky T. Zoltán szerint botrányos nincs megfogalmazva, mit is értenek jogállamiság alatt, ugyanakkor Magyarország jó lelkiismerettel vehet részt a vitában, hiszen az utóbbi években többszöri átvizsgálás is bizonyította: nincs gond a jogállamisággal hazánkban.
0 Megjegyzések