Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Megfigyeli a német titkosszolgálat a migrációkritikus jobboldali influenszereket

  • Németországban rendszeressé vált a másként gondolkodó rendszerkritikusok titkosszolgálati vegzálása.
  • Most a népszerű, jobboldali, keresztény influenszerek kerültek célkeresztbe.
  • Megfigyeli őket a német titkosszolgálat, mint olyan veszélyes alakokat, akik aláássák az alkotmányos rendet.

Több millió embert érnek el a közösségi oldalakon. Különösen a fiatalok néznek videókat olyan influenszerektől, mint a “modern kor eretneke” névvel jelentkező felhasználó - írja a bennfentes.net.

Az Alkotmányvédelmi Szövetségi Hivatalnak ez egyáltalán nem tetszik. Többüket “jobboldali szélsőségesnek” nyilvánítja, és – ahogy azt a JUNGE FREIHEIT megtudta – vizsgálatot indít ellenük.

Baden-Württemberg tartomány parlamentjének elnöke, Muhterem Aras (Zöldek) megtiltotta az AfD parlamenti csoportjának, hogy megtartsa a szombatra tervezett “Influencer Napot” a tartományi parlamentben.Az AfD-nek írt levelében, amelyet a JUNGE FREIHEIT megzserzett, a zöld Aras ezt a “modern idők eretneke”, Boris von Morgenstern és Miro “unblogd” influencerek jelenlétével indokolta.

“A Baden-Württembergi Tartományi Alkotmányvédelmi Hivatal ma bejelentette, hogy ez a három személy országszerte aktív szélsőséges, akik az Alkotmányvédelmi Hivatalon belül a »jobboldali szélsőségesség« és az »állam alkotmányvédelemmel kapcsolatos delegitimációjának« területén ismertek” – írta Aras az AfD-nek július 8-án.

A Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal által célba vett influenszerek

A modern kor eretneke néven szereplő influenszerről az állami parlament elnöke azt írja, hogy tevékenysége "az állam alkotmányos védelmével kapcsolatos delegitimizációjának területéről származik”. Az influenszer célja, hogy "megrendítse a bizalmat a politikában, a demokratikus döntéshozatali folyamatokban és az államrendszer egészében”.

Emellett "etnopluralisztikus nézeteket képvisel, amelyek ellentétesek a szabad demokratikus alaprend lényegi részeivel”. A zöld politikus nem írta meg, hogy melyek ezek.

A levél semmilyen más bizonyítékot nem tartalmaz a vádak alátámasztására. A modern kori eretnek, akinek valódi neve Leonard Jäger, humoros videóival és tüntetéseken tett látogatásaival vált német internetes sztárrá. Több mint 550 000 ember követi a keresztény influenszert csak a YouTube-on, és videói rendszeresen elérik a több százezer megtekintést. Jäger ingerültségét fejezte ki a JUNGE FREIHEIT-nek a minősítése miatt.

“Bárki, aki látta a videóimat, tudja, mennyire abszurd a jobboldali szélsőségesség vádja. Azt gondolhatnánk, hogy a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal csupán az ágy alatti szellemektől fél, de sajnos van mögötte egy stratégia.” Ami itt történik, az “nem más, mint a kormánnyal szemben kritikus hangok elhallgattatására tett kísérlet”. Az ismert influenszer a lapnak a véleménynyilvánítás és a sajtószabadság elleni támadásról beszélt, amit a demokrácia nevében követnek el, és amely a valóságban pontosan ezt ássa alá.

Konzervatív újságíró, mint jobboldali szélsőséges

Az állami parlament szerint a német Alkotmányvédelmi Hivatal azzal vádolja Boris von Morgenstern konzervatív újságírót, hogy “jobboldali szélsőséges befolyásos személy, akinek kapcsolatai vannak más jobboldali szélsőségesekkel”. Azt is állítják róla, hogy “befolyásolja az osztrák jobboldali szélsőséges, Martin Sellner”, aki “rasszista, nacionalista és antiszemita álláspontokat” képvisel.

A JF információi szerint Morgensternt kitiltással fenyegette meg a baden-württembergi tartományi parlament. “Az állami parlament elnöke által felhozott vádak ugyanolyan meglepőek, mint amennyire sokat elárulnak számomra” – mondta von Morgenstern a JF-nek.

"Egy aktivisták által vezérelt és irányelvekhez kötött Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal bizonyítékok nélkül tesz állításokat. Soha nem ítéltek el egyetlen, mára közel 1000 videóban és számtalan egyéb bejegyzésben szereplő kijelentésért sem az X-en (Twitter), Instagramon, Telegramon vagy más platformokon. Mégis kitiltottak egy állami parlament épületéből” – bírálta a YouTuber a kitiltásának tervét.

Von Morgenstern rámutatott, hogy nemrégiben a Bundestag tagja volt, tagja volt Mecklenburg-Elő-Pomeránia tartományi parlamentjében egy bizottságának, és szakértő polgárként tagja volt a koblenzi városi tanácsnak. “De hirtelen a jelenlétem fenyegetést jelent a baden-württembergi parlament hírnevére és integritására.”

Wolsfeld védekezik a vádak ellen

Az állam alkotmányvédelmi hivatala szerint Aras azzal vádolja Miro “unblogolt” Wolsfeld influenszert, hogy a “jobboldali szélsőségesség területén” tevékenykedik. Emellett, ahogy a zöld párti politikus írja, a ”jobboldali szélsőséges Krautzone magazinnak” is írt. A magazin a fiatalabbaknak szól, és különösen a közösségi hálózatokon található infografikáiról vált ismertté.

Wolsfeld a JUNGE FREIHEIT című lapnak elmondta, hogy nem igazán lepődik meg azon, hogy “alapvetően libertárius és békés emberként most az Alkotmányvédelmi Hivatal »jobboldali szélsőségesség kategóriájába« sorolták, és kitiltották a Baden-Württemberg tartományi parlamentből”. Wolsfeld így folytatta: ”Nos, én nem vagyok a tömeges migráció híve, hanem inkább a szabályozott migrációé. Támogatom, hogy a nők előítéletektől mentesen választhassák a családot, és ne kényszerítsék őket karrierre az adófizetés érdekében. Kritizálom az ideológiailag vezérelt klímaőrületet, rámutatok a baloldali zöldek ellentmondásaira, és mindenekelőtt azt akarom, hogy maguk finanszírozzák az ötleteiket és projektjeiket.” A YouTuber szerint “a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal megfigyelésének tárgyává válhat”. Reméli azonban, hogy ez az ország végül eléri azt a pontot, “ahol normális vitakultúrával rendelkezünk”.

Zöld politikus alkotmányellenes agitációt lát

Aras, az állami parlament elnöke szerint a három influenszer azzal a veszéllyel jár, hogy “alkotmányellenes tartalmakat fognak terjeszteni a rendezvényen a beszédeik és a vendégekkel folytatott megbeszéléseik során”.

A Zöld Párt attól tart, hogy feltételezhető, hogy “videókat és képeket fognak készíteni az állami parlament termeiben, és azokat a szélesebb nyilvánosság számára is elérhetővé teszik majd különböző közösségi média csatornákon keresztül”.

Ez “megzavarná a parlament nyugalmát, és károsítaná annak hírnevét és integritását” – állította a politikus. Az állami parlament elnökeként "felelőssége biztosítani, hogy ez ne történjen meg, és hogy az állami parlament helyiségeit csak a szabad demokratikus alaprend keretein belül használják”.

Különösen az "állami parlament központi részén és a plenáris ülésterem közelében található helyiségeket nem szabad alkotmányellenes agitációra és annak oktatására használni” – folytatta Aras. Ezért azzal fenyegette meg Jägert, von Morgensternt és Wolsfeldet, hogy kitiltja a parlamentből, és megtiltotta az AfD-nek, hogy aznap bármilyen rendezvényt tartson a parlamentben.

Az AfD számára az egész folyamat botrány. “Az állami parlament elnöke ismét túl messzire ment. Három média képviselőjét tiltotta el az állami parlamentbe való belépéstől, ráadásul teljesen gyenge alapon. Az 'állam alkotmányos szempontból releváns delegitimizációja' továbbra is teljesen homályos kifejezés, és nem bűncselekmény” – mondta Anton Baron, a Fiatal Szabadság parlamenti frakciójának vezetője.

Nyugtalanító, hogy ezt a kifejezést arra használják, hogy “lehetetlenné tegyék egy parlamenti csoport alkotmányosan garantált munkáját, és hogy három fiatal, idealista embert röviden szélsőségesnek nyilvánítsanak”. „A folyamat ”újszerű a csoportunk történetében, és biztosan nem fogjuk ilyen könnyen elfogadni” – hangsúlyozta Baron.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések