Tulsi Gabbard, az amerikai hírszerzés igazgatója vádemelést sürget az Egyesült Államok korábbi elnöke és több volt magas rangú nemzetbiztonsági tisztviselő ellen. Gabbard állítása szerint Barack Obama és társai„árulási összeesküvést” szerveztek, hogy Donald Trump 2016-os választási győzelmét orosz beavatkozásként állítsák be.
Tulsi Gabbard, a hírszerzési hivatal élére nemrég kinevezett igazgató, nyilvánosan vádat emelt Barack Obama volt amerikai elnök és több magas rangú tisztviselő ellen, akiket azzal vádol, hogy „szándékosan és szervezetten” próbálták aláásni Donald Trump elnökségét. Gabbard szerint az érintettek célja az volt, hogy Trump 2016-os győzelmét hiteltelenítsék, és orosz befolyásolás eredményeként tüntessék fel – írja a The Guardian.
Gabbard megvádolta többek között John
Brennant (volt CIA-igazgató), James Clappert (korábbi nemzetbiztonsági
főtanácsadó), Susan Rice-t, John Kerry-t, Andrew McCabe-t, és Barack
Obamát is. Állítása szerint tudatosan használtak fel egy brit
hírszerzési elemző, Christopher Steele által összeállított, már akkor is
vitatott hitelességű dossziét, hogy megalapozzák az orosz beavatkozás
narratíváját.
Obama a vádak középpontjában
A hírszerzés igazgatója szerint a 2016-os választás után nyilvánosságra hozott becslések élesen szembementek a kampány alatti hivatalos értékelésekkel, amelyek még azt állították: Oroszország várhatóan nem avatkozik be a választásokba. Mostani nyilatkozatában úgy fogalmazott:
A nyilvánosságra hozott információk egyértelműen bizonyítják, hogy kormányunk legfelsőbb tisztviselői áruló összeesküvés részesei voltak.
Gabbard irodája a vádakat alátámasztó dokumentumokat már átadta az Igazságügyi Minisztériumnak. Az anyagok között szerepelnek a 2016-os választásokkal kapcsolatos, részben cenzúrázott hírszerzési jelentések, valamint több titkosított feljegyzés is. A Az állítások szerint az Obama-adminisztráció és a hírszerzői közösség tudatosan próbálták elhallgatni azokat az értékeléseket, amelyek szerint Oroszország nem akart vagy nem is tudott beavatkozni a választásba, és ehelyett a Steele-dosszié „pikáns, de megalapozatlan” állításaira alapoztak.
(Magyar Nemzet)
0 Megjegyzések