Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Orbán Balázs: Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása beláthatatlan terhet jelentene Európára és hazánkra nézve


Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Fidesz és a KDNP országjárása keretében tartott lakossági fórum előtti sajtótájékoztatót Mátészalkán a Voks 25 országjárás részeként, a Szatmár Alapfokú Művészeti Iskolában 2025. április 22-én. 

– Az Európai Unió vezetői már állást foglaltak Ukrajna csatlakozásának kérdésében; Ursula von der Leyen, a bizottság elnöke egyértelművé tette, hogy gyorsítópályát biztosítanak a szomszédos ország számára. Ukrajna tehát nyitott kapukat dönget, ha Brüsszelen múlik, és még 2030 előtt, tehát a mostani bizottsági ciklus lezárása előtt szeretnék Ukrajnát bevenni az EU-ba – mondta Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Voks 25 országjárás mátészalkai állomásán, kedden. Hozzátette: az ellenzék is színt vallott, a Tisza Párt szavazást hirdetett, amiből egyértelművé vált, hogy programjának része Ukrajna európai uniós csatlakozásának támogatása, s a folyamat felgyorsítása – írja a Szon.hu.

– Magyarország kormánya és a Fidesz–KDNP politikai közössége is azt gondolja, hogy egy ilyen helyzetben Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása beláthatatlan terhet jelentene Európára és hazánkra nézve. Itt, Mátészalkán és a keleti határ mentén pontosan tudjuk, és az emberek kézzelfoghatóan éreznék, hogy ez milyen veszélyekkel járna – folytatta Orbán Balázs. 

  • Számítások szerint, ha Ukrajna csatlakozik az Európai Unióhoz, akkor egy ötéves időtávon belül Magyarország éves költségvetésének több mint 60 százalékát Ukrajna támogatására kellene fordítanunk. Ez egy elképesztő összeg. 
  • A Világbank szerint Ukrajna újjáépítésének költsége 500 milliárd dollárnál kezdődne, ehhez jön az ukrán állam működtetésének finanszírozása újabb 100 milliárd dollárból. Tekintettel arra, hogy az Amerikai Egyesült Államok és a Trump-kormányzat a továbbiakban nem kíván olyan módon részt venni Ukrajna támogatásában, ahogy korábban a Biden-adminisztráció tette, minden ezzel kapcsolatos költség az európai uniós tagokra hárulna.
  • A határok megnyitása lehetővé tenné a bűnözői csoportok szabad mozgását. Nincsenek arra válaszok, hogy mi történne azzal a rengeteg ellenőrizetlen fegyverrel, ami jelen pillanatban Ukrajnában van.
  • Nincs válasz arra nézve, hogy hogyan védjük meg az európai uniós mezőgazdaságot az ukrán termékekkel szemben, és a napnál is világosabban látszik, hogy ha a fejletlen ukrán területek bekerülnek az Európai Unióba, akkor innentől kezdve nem állnának rendelkezésünkre a kohéziós, európai uniós források, tehát hazánk nettó befizetővé válik.

– A tét hatalmas – hangsúlyozta Orbán Balázs politikai igazgató –, az európai elit és a magyar ellenzék egyértelműen úgy gondolja, hogy ezt a csatlakozási folyamatot mielőbb le kell zárni, mi pedig hisszük, hogy nem lehet Magyarország és a magyar emberek feje fölött dönteni ebben a kérdésben. Ezért kezdeményezett a kormány véleménynyilvánító szavazást, és gondoljuk azt, hogy nemet kell mondanunk Ukrajna európai uniós csatlakozására.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések