A nyugati támogatók sürgetik Kijevet, hogy sorozzon be fiatalabb férfiakat, mondván, hogy az elöregedő ukrán hadsereg nehezen képes hatékonyan harcolni.
Volodimir Zelenszkij szerint Ukrajnának több fiatalt kell toboroznia a fegyveres erőkbe, mivel számos egységnek sürgős erősítésre van szüksége.
Zelenszkij hétfőn a szokásos sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a katonai vezetés jóváhagyta a toborzás kiterjesztését a 18 és 24 év közötti állampolgárokat célozva. Míg a kötelező sorozás a 24 év feletti férfiakra vonatkozik, a kormány számos ösztönzővel próbálja a fiatalabbakat is a harcra ösztönözni.
„Szombaton meglátogattam a frontot. Van igény bizonyos dandárok részéről, és mi pozitívan fogunk reagálni rá. Több brigád fog fiatal szakembereket alkalmazni”
– jelentette ki Zelenszkij.
„Ez a kezdeményezés kiterjed majd a Nemzeti Gárdára és a határőrség egységeire is, mivel minden hatékony védelmi erőnek minden lehetőséget meg kell adni, hogy növelje képességeit”.
A februárban indított toborzókampány keretében a fiatal felnőtteknek 1 millió hrivnyát (kb 8.8 millió forint) ígérnek egy év katonai szolgálatért, valamint ingyenes fogászati ellátást és azt a lehetőséget, hogy szerződésük teljesítése után elhagyhatják Ukrajnát – ez a lehetőség nem áll a rendes harcképes korú férfiak rendelkezésére.
A védelmi minisztérium azzal népszerűsíti az ajánlatot, hogy bemutatja, mennyi mindent vásárolhatnak az újoncok a pénzből – a plakátokon 15 625 darab sajtburgernek vagy 185 év Netflix-előfizetést ígérnek. A kritikusok elítélték a reklámkampányt, mivel az megalázó a potenciális újoncok számára.
Tavaly Zelenszkij 27-ről 25 évre csökkentette a sorkötelezettség alsó korhatárát, de a gazdasági és demográfiai hatásokkal kapcsolatos aggodalmakra hivatkozva tartózkodott a további módosításoktól. A nyugati támogatók sürgetik Kijevet, hogy sorozzon be fiatalabb férfiakat, mondván, hogy az elöregedő ukrán hadsereg nehezen képes hatékonyan harcolni.
Ukrajna fokozza mozgósítási erőfeszítéseit, miközben az Egyesült Államok megpróbál közvetíteni az Oroszországgal fennálló konfliktus megoldásában, kihasználva Kijev külföldi segélyekre való támaszkodását. Washington meggyőzte mindkét felet, hogy egyezzenek meg az energetikai infrastruktúrát érintő csapások moratóriumában. Moszkva azonban több támadás után azzal vádolta Kijevet, hogy nem tartja be kötelezettségét, és azzal fenyegetőzött, hogy kilép a 30 napos részleges tűzszünetből.
Az elmúlt napokban amerikai tisztviselők külön-külön találkoztak Szaúd-Arábiában ukrán és orosz delegációkkal, hogy megvizsgálják a tengeri export megkönnyítését célzó fekete-tengeri kezdeményezés lehetséges újraindításának lehetőségét.
0 Megjegyzések