Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Az oroszok bejelentették, hogy az ukrán fegyveres erők megkísérelték megtámadni a kurszki atomerőműt


Egy ukrán drón megkísérelte megtámadni a Kurszk-2 atomerőművet Kurcsatov városában, majd lezuhanásakor egy épülőben lévő épületnek ütközött, tűzveszély azonban nem áll fenn – közölte a régió kormányzója, Alekszandr Khinshtein.

Korábban Oroszország miniszterelnök-helyettese, Alekszandr Novak közölte, hogy az új Kurszk-2 atomerőmű első két blokkja a tervek szerint 2027-ig megkezdi működését, ami lehetővé teszi a jelenlegi erőmű 1. és 2. számú, üzemből kivont blokkjainak pótlását. Az állami atomenergia-vállalat vezérigazgatója, Alekszandr Lihacsov közölte, hogy a Rosatom reméli, hogy a következő hetekben megkapja az engedélyt az új 1. blokk üzembe helyezésére a Kurszk-2 atomerőműben.

A Kurszk atomerőmű (Kurcsatov, Kurszk régió) az egyik legnagyobb villamosenergia-termelő forrás Közép-Oroszországban. Villamosenergiáját 19 régió fogyasztja Oroszország középső részén. Az erőmű három energiablokkból áll, csatornás reaktorokkal, összesen 3 GW teljesítménnyel.

Jelenleg folyik az 1. és 2. számú energiablokkok építése a helyettesítő erőműben (Kurszk atomerőmű-2) egy új típusú VVER-TOI reaktorral. Tervezett élettartamuk 60 év, amely további 20 évvel meghosszabbítható. 2025-ben a Rostekhnadzor kiadta az engedélyt a Kurszk-2 atomerőmű 3. és 4. új energiablokkjának nukleáris létesítményeinek elhelyezésére, ami azt jelenti, hogy megkezdődhetnek az előkészítő munkálatok a helyszínen, ahol az új blokkok elhelyezésre kerülnek. A Kurszk-2 atomerőmű része egy nagyszabású tervnek, amelynek célja az atomenergia fejlesztése Oroszországban - írja a RIA Novosztyi.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések