Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Ezeket lehet tudni minden idők legfélelmetesebb amerikai vadászgépéről


Az Egyesült Államok elnöke jelentette be a Boeing vállalattal kötött szerződést az F-47-es következő generációs vadászgép gyártására. 

A korszerű technológiával felszerelt F-47-es vadászgép, amely a Lockheed Martin által gyártott és mintegy húsz éve szolgálatban álló F-22 Raptor utódjaként jelenik meg, jelentős előrelépést jelent az amerikai légierő számára. Donald Trump az Ovális Irodában összegyűlt újságírók előtt ismertette a döntést, ugyanakkor nemzetbiztonsági okokra hivatkozva nem közölte a szerződés pontos összegét.

Trump szerint “a tábornokok választották ezt a nevet, és valóban találó elnevezés az F-47″. A BBC információi szerint az elmúlt öt évben titokban már repült a vadászgép egy változata, amelyet Trump „minden idők leghalálosabb repülőgépeként” jellemzett, hozzátéve, hogy „a világon semmi sem vetekedhet” ezzel az új generációs harci eszközzel.

Fordulópont a Boeing számára

A bejelentés rendkívül kedvező fejlemény a Boeing számára, amely az elmúlt év során súlyos válsághelyzettel nézett szembe a gyártási minőségi problémák és az 50 napnál is hosszabb ideig tartó sztrájk miatt, amely megbénította a vállalat két legfontosabb üzemét. A pozitív hírek hatására a cég részvényei pénteken jelentős emelkedést mutattak, amikor a New York-i tőzsdén 4,78 százalékos növekedéssel 181,09 dolláros árfolyamot értek el délután.

Előzmények és költségvetési vonatkozások

Az F-22-es vadászgépek lecserélésére irányuló amerikai program 2024-ben a Biden-kormányzat alatt költségvetési megfontolások miatt leállításra került, ami a Trump-adminisztráció egyik kiemelt problémája volt. Ennek kezelésére Trump Elon Musk milliárdost bízta meg a kormányzati kiadások drasztikus csökkentésével, amire szükség is lesz, ugyanis a kongresszusi Költségvetési Hivatal 2018-as becslése szerint az új generációs repülőgép darabonkénti költsége elérheti a 300 millió dollárt is, ami jelentősen meghaladja az amerikai haderő jelenlegi eszközparkjának beszerzési árait.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések