Megelégelte a kormányhivatal, hogy Kiss Lászlónak továbbra is folyósítja valamennyi juttatását az önkormányzat.
Kiss László, Óbuda DK-s polgármestere vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt 2024 augusztusa óta letartóztatásban van, korábbi alpolgármestere, az MSZP-s Czeglédy Gergő, akit százmilliós nagyságrendű kenőpénz elfogadásával gyanúsítanak, azóta le is mondott a mandátumáról – emlékeztetett Sára Botond a Mandinernek adott interjújában.
A budapesti főispán jelezte, hogy az ügynek szemmel láthatóan jelenleg semmi következménye nincs, hiszen a fizetését és a juttatásait továbbra is kapja a börtönben ülő polgármester.
A kormányhivatalnak éppen az az álláspontja, hogy nem jár sem a költségtérítés, de az illetmény és az egyéb juttatások sem. Ezért is bocsátottunk ki törvényességi felhívást az óbudai képviselő-testület, mint a polgármester felett a munkáltatói jogot gyakorló szerv részére. Ebben azt kértük, hogy szüntessék meg a börtönben lévő polgármester juttatásainak folyósítását és az eddig kiutalt összegeket követeljék vissza – ismertette Sára Botond.
A kormányhivatal ezért a Fővárosi Törvényszékhez fordul annak érdekében, hogy a bíróság a törvényes rend helyreállítása és a közpénzek védelme érdekében kikényszerítse, hogy a képviselő-testület hozzon érdemi döntést annak kapcsán, hogy folyósítja-e továbbra is a letartóztatott polgármesternek a juttatásokat, illetve visszaköveteli-e az eddig kifizetett összegeket.
A korrupciós bűncselekmény gyanúja miatt letartóztatásban lévő polgármester eddig kiutalt juttatásai – amely mára elérheti a tízmillió forintot – az óbudai emberek számára járnak vissza
– fogalmazott a főispán.
Jelezte, hogy több jogszabály rendelkezéseiből is egyértelműen az következik, hogy nem jár juttatás a vesztegetés gyanúja miatt börtönben lévő polgármesternek. Hiszen a közszolgálatra vonatkozó törvény szerint Kiss László elháríthatatlan okból, azaz a letartóztatás miatt nem képes a munkavégzésre, így erre az időszakra díjazás sem jár. Kiemelte, hogy azért fordultak a bírósághoz, mert a képviselő-testület baloldali többsége miatt nem született érdemi döntés a törvényességi felhívással kapcsolatban.
Ez elsősorban az óbudai emberekkel szemben méltatlan helyzet, nekik okoz kellemetlenséget és veszteséget a kenőpénz elfogadásával gyanúsított DK-s polgármester, akinek láthatóan nem áll szándékában lemondani – tette hozzá.
0 Megjegyzések