Szigorúbb migrációs politikát sürgető politikai nyilatkozatot fogadtak el a jelenlévők a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoportja kihelyezett ülésén pénteken Budapesten.
A Patrióták képviselőcsoportja jelenti a szabadságot az Európai Parlamentben, a frakció célja, hogy visszavezesse az EU-t a józan ész útjára – jelentette ki Gál Kinga, fideszes EP-képviselő, a Patrióták európai parlamenti képviselőcsoportjának első alelnöke.
Hazafias, szuverenista pártok lévén tiszteletben tartjuk a nemzeti sokféleséget, de együttműködünk a közös ügyeink és céljaink elérése érdekében
– mondta Gál Kinga a képviselőcsoport első kihelyezett ülésén, amelyet a Parlament felsőházi termében tartottak.
Hozzátette: a Patriótáknak fontos a béke és a biztonság, a nemzeti szuverenitás védelme a brüsszeli centralista törekvésekkel szemben, az illegális migráció elleni fellépés, a külső határok védelme, a méregzöld romboló tendenciák helyett pedig az európai versenyképesség javítása.
A Patrióták képviselőcsoport céljának azt nevezte, hogy mind Brüsszelben, mind a hazai belpolitikai csatatereken erőforrás legyen pártjai számára, azok sikerein keresztül érvényesítse az emberek akaratát, és visszavezesse az Európai Uniót a józan ész útjára.
Gál Kinga ismertette az elfogadott nyilatkozat legfontosabb elemeit:
- hatékony határvédelem
- illegális határátlépések tilalma
- az illegális határátlépők visszatoloncolása
- csak az léphet és maradhat az Európai Unióban, akinek joga van a védelemhez
- a menedékkérelmet az unión kívüli első biztonságos országba kell benyújtani
- bővíteni kell a biztonságos országok listáját
- szigorú hazatelepítési és visszatérési politika
- a menekültstátusz rendszeres felülvizsgálata
- a bűncselekményt elkövető és szélsőséges ideológiákat képviselő személyek azonnali kiutasítása
- még több migráció helyett nemzeti családpolitikai megoldásokkal válaszoljanak a kihívásokra a tagállamok
-
ne akadályozzák meg a tagállamokat a szigorú migrációs szabályok
bevezetésétől és migrációs kérdésekben a tagállamok visszakapják teljes
szuverenitásukat
- vonják vissza a büntetéseket azon tagállamok ellen, akik sikeresen harcolnak az illegális migráció ellen
Jordan Bardella elmondta, hogy
a kezdetektől fogva egy olyan politikát vallanak, ami ellenzi az Ursula von der Leyen által képviselt politikát. Ugyanúgy, akár a Fidesz, a Francia Nemzeti Tömörülés védi a nemzeti szuverenitást, identitást és prosperitást.
"Ezeknek a napoknak a központi témája a migráció, ez egy olyan kihívás, ami a legjelentősebb előttünk álló kihívás. A jelenlegi migrációs helyzet az egyenes következménye az Európai Bizottság többéves politikájának, ezen akarunk változtatni" - hangsúlyozta. Hozzátette, hogy a népeknek joga van megvédeniük az identitásukat, a nemzeti értékeket, ezt hangsúlyozza a most elfogadott nyilatkozat, amin a Frontex korábbi vezetője segítségével dolgoztak.
Bardella szerint a migrációs kérdés egy megoldandó feladat, amelyet egyrészt közösen kell kezelni, másrészt viszont a tagállamok kezébe adni a döntés lehetőségét. A migrációs politikával kapcsolatosan nem csak egy nyilatkozatról van szó, hanem annak a konkrét megvalósítási pontjait is ki kell dolgozni.
Nem kívánunk kilépni az Európai Unióból, hanem változtatni akarunk a működési elvein
- jelentette ki.
Újságírói kérdésekre válaszolva Bardella elmondta, hogy azt szeretnék, hogy minél hamarabb sor kerüljön az új francia miniszterelnök kinevezésére. Ezek a bizalmatlansági indítványok nem arra szolgálnak, hogy lebénítsák a parlamentet, hanem azt kívánják elérni, hogy új működésrendet lehessen biztosítani a parlamentbe - magyarázta. Szerinte a jelenlegi francia köztársasági elnök egy elszigetelt elnök, akinek nincs hatalma a nemzetközi színtéren.
Nem kívánok, hogy én kapjam meg a miniszterelnöki pozíciót, tekintettel arra, hogy nincsen elég képviselőnk a francia parlamentben, azonban nem fogadjuk el azt a miniszterelnöki kijelölést, ami a baloldalról érkezik
- húzta alá.
A francia belpolitikai helyzetre reagálva elmondta, hogy véleménye szerint a politika egy nagy hullámzási folyamat és úgy ábrázolható a helyzet, mintha a parton lévő emberek nem akarnák tudomásul venni, hogy a nagy hullám közelít, utalva arra, hogy Macron ki akarja őket rekeszteni a politikából, nem vesz róluk tudomást.
Arról is beszélt, hogy a migrációs politikával kapcsolatos megállapítás, hogy sok szociális, társadalmi és gazdasági következménye van, de már nem rendelkeznek (Franciaország a szerk.) olyan erőforrásokkal, amivel jótékonykodni lehet. Véleménye szerint a menekültkérelmeket kizárólag az eredeti országban lehessen benyújtani, Franciaország területén egyetlen ilyen kérelmet se lehessen benyújtani.
"A migrációs folyamatok kézben
tartása az afrikai országokkal kialakított partnerség keretében oldható
meg. A nemzeti együttműködés kérdésében a globális délnek kell előtérbe
kerülnie" - hangsúlyozta.
Bardella kitért arra is, hogy két módon
lehet népszavazást kezdeményezni Franciaországban: egy kérdésből álló,
vagy az alkotmánnyal összhangban álló törvény megszavazására irányuló.
Célja, hogy népszavazás útján elérje, hogy a francia jog menekültügyi
kérdésekben az európai jog fölött álljon. Hasonló megoldásra Dániában is
sor került - mondta.
Bardella elmondta, hogy nem kötöttek szövetséget a francia baloldallal. A Nemzeti Tömörülés és a baloldal is benyújtott egy bizalmatlansági indítványt, a probléma abban áll, hogy a baloldal nem akar megszavazni egy egységes szöveget. Kitért arra, hogy a bizalmatlansági indítványnak nincs politikai tartalma, arról van szó, hogy bizalmatlanok a kormánnyal szemben.
"Úgy alakult a helyzet, hogy a parlamentben kétharmadban vannak azok, akik megkérdőjelezik a kormányt. Abban az esetben, ha a bizalmatlansági indítvány mellett a parlamenti képviselők kétharmada leteszi a voksot, az indítvány elfogadják" - fejtette ki.
0 Megjegyzések