A tömeg tárgyalásokat, békét, a háború lezárását követelte. Nem kímélték az USA-t sem.
Több ezer ember tüntetett a német fővárosban Ukrajna katonai támogatása ellen. A demonstrációt a szélsőbal szervezte és a német újraegyesítés 34. évfordulójára időzítette. A résztvevők háborút elutasító transzparenseket tartottak, olyak jelszavakkal, mint „Tárgyalásokat, nem fegyvereket!”, illetve „Elég a háborúból!”. Sőt, voltak kifejezetten USA-ellenes transzparensek is, például „Tegnap Hiroshima, ma Euroshima?”
A tüntetők elsőszámú követelése az volt, hogy a berlini kormány azonnal szüntesse be Ukrajna katonai támogatását.
A megmozduláson részt vett Sarah Wagenknecht is, akinek pártja, a baloldali-konzervatív BSW szintén békepárti álláspontot képvisel – és jelenleg a felméréseken a két kisebb kormánypártot is maga mögé utasítja. Wagenknecht a megmozduláson felszólalt, kijelentve, hogy béketárgyalásokra van szükség, hogy véget érjen a háború Ukrajnában. Majd azzal vádolta meg a berlini kormányt, hogy vakon követi Washington utasításait.
Wagenknecht korábban élesen bírálta a német kormány azon szándékát, hogy engedélyezze az USA-nak amerikai nagy hatótávolságú atomfegyverek telepítését Németország területén.
Németország az USA után a második legnagyobb támogatója az ukrajnai háborús erőfeszítéseknek. Az ország ellen Oroszország 2022 februárjában indított teljes körű inváziót, és a nyugati országok mögé sorakoztak, sok tízmilliárd eurónyi pénzügyi és katonai támogatást nyújtva Kijevnek. Kijev és a Nyugat is elutasította a béketárgyalások lehetőségét. Mára azonban egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy Ukrajna ebből a háborúból nem tud győztesen kikerülni, a Nyugat pedig szemlátomást (egyelőre) nem hagyja magát belerángatni egy nyílt konfliktusba Oroszországgal.
Az oroszok jelenleg Ukrajna területének egyötödét tartják megszállva, de Kelet-Ukrajnában jelentős sikereket értek el az elmúlt hetekben. Németországban közben a szankciós politika, az orosz energiahordozókról való előkészületlen és erőltetett leválás miatt energia- és gazdasági válság robbant ki.
A német autóipar döglődik, a vegyipar több mint fele leépül és külföldre költözik, a működőtőke elvándorol. A Volkswagen 87 év után először Németországban is elbocsátásokra kényszerül. A szakértők ma már nyíltan is elismerik, hogy az ipar leépülése a háború következményeire vezethető vissza.
German peace activists denounce arms supplies to Ukraine and Israel
— Forbidden News (@NewsForbiddenX) October 3, 2024
Berlin streets saw thousands of German activists protest against the country's ongoing support for Ukraine and Israel, demanding a ceasefire to bring both conflicts to a peaceful resolution pic.twitter.com/2hv8wQnIEn
0 Megjegyzések