Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Tony Abbott: Magyarország a konzervatív siker lenyűgöző példája


A nyugati világ önbizalomhiánnyal küzd, Orbán Viktor pedig fellépett az önbizalomhiányból fakadó politikák ellen – fogalmazott a Mandinernek adott interjújában Tony Abbott korábbi ausztrál miniszterelnök. Tony Abbott szerint az önbizalomhiány áll a demográfiai problémák mögött is.

A héten zajlott a Danube Institute és a The Heritage Foundation nagyszabású évadnyitó csúcstalálkozója, a Geopolitical Summit, melyet immáron negyedik alkalommal rendeztek meg Budapesten. A konferencia fókuszában idén az átalakuló világrend állt, a konferencián felszólalt többek között Tony Abbott volt ausztrál miniszterelnök is, aki a Mandinernek adott interjút.

A Nyugat külső és belső egzisztenciális kihívásokkal néz szembe, bármit is mondanak Magyarország egyes politikáiról, akár Ukrajnával kapcsolatban is, csak hogy kritizálják – vélekedett Tony Abbott. Szerinte az alapvető probléma Nyugaton jelenleg az, hogy a világ legsikeresebb társadalmai teljesen elvesztették az önbizalmukat, elvesztették a hitet magukban a történelmük miatt. 

Orbán Viktor nemcsak politikailag sikeres, hanem egy kulturálisan is erős konzervatív, aki fellépett az önbizalomhiány ellen, és ellenállt azoknak a politikáknak, amely az önbizalomhiányból fakadnak, mint az ellenőrizetlen bevándorlás, a genderizmus

– mutatott rá Abbott.

Hozzátette, hogy ez teszi Magyarországot a konzervatív siker lenyűgöző példájává. A nyugati konzervatívok közül ellenben néhányan csak névleg konzervatívok, a címke mögött valójában baloldali progresszívek, másokból pedig a bátorság hiányzik – hangsúlyozta a volt kormányfő.

A sikeres politika egyik vastörvénye, hogy nem szabad felesleges ellenségeket szereznünk. De mindazonáltal vannak olyan harcok, amelyeket egyszerűen meg kell vívni, és nem szabad visszariadni tőlük – tette hozzá.

Egy ország, amely elveszíti az ellenőrzést határai felett, végső soron elveszíti szuverenitását. És az az ország, amely nem tudja ellenőrizni a bevándorlást, egyfajta békés inváziónak teszi ki magát

– hívta fel a figyelmet a korábbi ausztrál kormányfő a migráció veszélyeire, hozzátéve, hogy az európai uniós tagállamok hosszú távú túlélése szempontjából elengedhetetlen, hogy ellenőrzés alá vonják az illegális és a legális bevándorlást egyaránt, ma pedig ez nincs így.

Abbott szerint a kérdés kapcsolódik a demográfiához is.

Tudják, az önbizalom legnagyobb jele, hogy vannak gyerekeink, és az az ország, amelyiknek nincsenek gyerekei, az az ország elvesztette a hitét önmagában – mondta a volt kormányfő.

(mandiner)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések