Amikor azt mondjuk, hogy az egyes szervek egészsége mennyire fontos, akkor voltaképpen azt is közöljük, hogy a beteg szervek elveszítették azt a vitalitást és energiát, amellyel rendelkezniük kellene ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. A testünkben lévő különféle szervek energiáját különböző módszerekkel nyerhetjük vissza. Mutatjuk is, hogy milyen lépésekre van ahhoz szükség, hogy ezek a szervek ismét energiával telítettek legyenek.
Az egészségünk jelentős része múlik azon, hogy milyen is az emésztésünk. Ha gyenge az emésztésünk, az negatívan hat a test más szerveire is. Az emésztőrendszer egyik feladata, hogy metabolizálja az ételt, ami által energia szabadul fel a szervezetben. A vékonybél feladata pedig az, hogy az elfogyasztott táplálékok tápanyagai a véráramba kerüljenek, hogy a szervezet üzemanyagként használhassa azokat. Ha azonban gondok vannak az emésztésünkkel, akkor a testünk ezeket a tápanyagokat fogja elvonni, hogy valamilyen módon energiához jusson.
A feldolgozott ételek és a finomított szénhidrátok ellustítják az emésztőrendszert és nehézzé teszik a gyomrunkat, a hasunkat. Ezeknek a táplálékoknak – és az alkoholnak – a hatására felborul a bélflóra egyensúlya, ez pedig negatívan hat az emésztőrendszer és az egész test energiájára.
Éppen ezért az elsődleges célunk az kell, hogy legyen, hogy olyan egészséges táplálékokat fogyasszunk, amelyek megtámogatják a bélflóra egyensúlyát, ezért figyeljünk oda, hogy elegendő rostban és probiotikumokban gazdag ételeket együnk.
A nap mint nap bennünket ért stressz is csökkentheti az energiaszintünket. Álmosak és fáradtak lehetünk, és kialakulhat úgynevezett mellékvese-fáradtság is. Ennek jelei lehetnek, ha állandóan álmosak vagyunk, ha fáradtan ébredünk fel, ha cukros vagy sós ételekre vágyunk, ha étvágytalanok vagyunk, vagy ha állandóan csak ennénk. A mellékveséket mi magunk is táplálhatjuk, illetve fokozhatjuk annak energiáját, például ha korlátozzuk a koffeinbevitelt. Nagyon fontos, hogy megtanuljuk a helyes légzési technikákat és az is elemi, hogy este 10 óra előtt ágyba kerüljünk és legalább 8 órát aludjunk.
Amikor a pajzsmirigy működése lelassul, akkor is érezhetjük fáradtnak magunkat. Ha kevés az energiánk, akkor is lehet probléma a pajzsmirigyünkkel.
Sokféle más dolog is oka lehet az alacsonyabb energiaszintnek. Az energiaszintünket növelhetjük rendszeres testmozgással. Az érzelmeink is szerepet játszanak az energia kialakulásában. Éppen ezért nagyon lényeges, hogy olyan emberekkel vegyük magunkat körül, akik energiát adnak, és nem elveszik, elszívják azt tőlünk.
Az egészséges táplálkozás, különösen a vasban gazdag étrend is hozzájárul ahhoz, hogy magasabb energiaszinttel rendelkezzünk.
0 Megjegyzések