A frontok, a stressz, egyes ételek és italok mind-mind kiválthatják a fej fájdalmát. Mit tehetünk? Nem vehetünk be minden egyes alkalommal fejfájás-csillapítót, sőt egyáltalán nem is kellene magunkat ehhez a gyógyszerhez hozzászoktatni, hiszen vannak remek természetes módszerek is, amelyek ugyanolyan hatékonyak, mint egyes fejfájás-csillapítók, sőt sok esetben sokkal hatékonyabbak is. Mutatjuk is, melyek ezek!
Amennyiben hidratáltak vagyunk, úgy a fejfájásnak sincs sok esélye kialakulni. Az elfogyasztott víz helyreállítja az elektrolitok egyensúlyát a szervezetben, ugyanis sok esetben éppen az elektrolitok egyensúlyának felborulása okozza a panaszokat.
Ha nagyon fáj a fejünk, ne a gyógyszeres szekrényben keresgéljünk, hanem menjünk ki a konyhába és igyunk egy csésze gyömbérteát. A gyömbért ősidők óta használják a fejfájás csillapítására. Hogy miért olyan hatékony? A benne található gyulladáscsökkentő vegyületeknek köszönhetően, amelyek gátolják az úgynevezett prosztaglandinok szintézisét, ami nemcsak egy egyszerű fejfájást, hanem migrénes fejfájást is okozhat. A migrénes fejfájás hányingert és hányást is kiválthat, viszont a gyömbér mind a hányás, mind a hányinger csillapításában a segítségünkre lehet.
Ha a krónikus migrénes fejfájás rendszeresen gyötör bennünket, akkor a meditáció is a segítségünkre lehet. A jóga és a meditáció enyhíti a migrén tüneteit és csökkenti a fejfájást még akkor is, ha azt stressz okozza.
A koffeinnek kiemelkedő szerepe lehet a klaszterfejfájás csökkentésében. A kávéban vagy a teában lévő koffein ugyanis csökkenti a nyomást az agyban, illetve érszűkítő hatással is rendelkezik, ami szintén enyhítheti a fejfájás kellemetlen, sok esetben elviselhetetlen tüneteit.
Egyes vitaminok és ásványi anyagok is sokat segíthetnek a fejfájás enyhítésében. A B12-vitamin pihenteti az ereket, a koenzim-Q10 rendszeres fogyasztása pedig akkor lehet nagyon hasznos, ha visszatérő fejfájással küzdünk.
Mivel az alváshiány is okozhat fejfájást, így törekedjünk arra, hogy naponta legalább 7-8 órát aludjunk. Az alvás hiánya nemcsak fejfájást, hanem mentális és fizikai betegségeket is előidézhet. Mindenképpen törekedjünk arra, hogy sötét szobában aludjunk és a hálószobában már ne tévézzünk, ne használjunk számítógépet és mobiltelefont.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések