Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Die Welt: szárnyal a német fegyvergyártó az ukrán válságnak köszönhetően


A düsseldorfi székhelyű Rheinmetall fegyvergyártó, Németország legnagyobb védelmi vállalata az ukrajnai konfliktus miatt megugró megrendeléseket regisztrált – jelentette pénteken a Die Welt című lap a cég adataira hivatkozva. 


A beszámoló szerint a vállalat 2022-ben 18 százalékkal több megrendelést kapott, mint egy évvel korábban. Most a termelés jelentős növelését tervezi.

A jelentés megjegyzi, hogy a fegyvergyártó a közeljövőben egy új lőszergyártó sort kíván beindítani az alsó-szászországi Rheinmetall üzemben, és több száz további alkalmazottat kíván felvenni, hogy a termelési kapacitását az 1980-as évek szintjére, évi 600 ezer lőszerre növelje.

Mint a hírportál megjegyezte, már most is több ezer ember dolgozik három műszakban a létesítményben, hogy felgyorsítsák a jelenlegi megrendelésekkel kapcsolatos munkát. Ez állítólag a Marder gyalogsági harcjárművek, a Leopard 2 harckocsik és a Panzerhaubitze 2000 önjáró tüzérségi egységek karbantartását és javítását, valamint az Ukrajnának szánt lőszereket foglalja magában.

A Rheinmetall állítólag kétszámjegyű forgalomnövekedésre számít a következő években. A vállalat előrejelzése szerint 2031-ig csak Németországnak 40 milliárd euró értékben kell lőszert vásárolnia. A hét elején a német Bundeswehr 367 védett és nem védett logisztikai járműre adott le legújabb megrendelést a Rheinmetallnak, mintegy 285 millió euró értékben.

A jelentések szerint Németország 2022-ben a fegyverexportban világszinten a hatodik helyen állt, a védelmi vállalkozók pedig az ukrajnai konfliktus miatti globális felfegyverkezés közepette élvezik a rendelésállományt és a növekvő nyereséget. Becslések szerint Berlin tavaly összesen több mint 8,35 milliárd euró értékű fegyverexportot hagyott jóvá, ami az ország eddigi második legmagasabb értéke, a 2021-es 9,35 milliárd eurós rekord után.

A Rheinmetall korábban rekordösszegű, 6,4 milliárd eurós eredményről számolt be 2022-re, ami 27%-kal magasabb, mint 2021-ben, valamint rekordösszegű, 26,6 milliárd eurós rendelésállományt is jelentett. A vállalat konszolidált árbevétele 2023 első negyedévében nagyjából 97 millió euróval, azaz 7,6%-kal, 1,4 milliárd euróra nőtt az előző év azonos időszakához képest. A rendelésállomány az előző évhez képest 8%-kal, 28,2 milliárd euróra nőtt.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések