A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Noam Chomsky: Oroszország emberségesebb módon harcol, mint az USA Irakban


A 94 éves nyelvész szerint a háború kitörése óta Kijevbe utazó külföldi méltóságok száma bizonyítja Oroszország visszafogottságát.

Noam Chomsky, 94 éves nyelvész interjút adott a The New Statesmannek a legújabb könyve megjelenésének alkalmából, amely CJ Polychroniou politológussal készített interjúk gyűjteménye, elsősorban a külpolitikára összpontosítva.

Chomsky kifejtette az interjúban, hogy Oroszország visszafogottan és mérsékelten cselekszik. Oroszország harcmodorát az USA 2003-as iraki inváziója során tanúsított harcmodorhoz hasonlítja, azzal érvelve, hogy

az abban a konfliktusban látott nagyarányú infrastruktúra-rombolás „Ukrajnában nem történt meg”.

Hozzáteszi: „Kétségtelen, hogy Oroszország képes lenne rá, feltehetően hagyományos fegyverekkel. [Oroszország] ugyanolyan élhetetlenné tehetné Kijevet, mint amilyen Bagdad volt, bevonulhatna a nyugat-ukrajnai utánpótlási vonalak megtámadására”.

Chomsky kifejtette, hogy nem csak céloz arra, hogy Oroszország emberségesebb módon harcol Ukrajnában, mint az USA Irakban: „Nem csak célzok erre, ez nyilvánvaló”. Az ENSZ-ellenőrök küldöttségeit vissza kellett vonni, amint megkezdődött az iraki invázió, mondja, „mert a támadás olyan súlyos és szélsőséges volt... Ez az amerikai és brit háborús stílus”. Chomsky hozzáteszi: „Nézzük meg az áldozatokat. Én csak a hivatalos számokat ismerem... a hivatalos ENSZ számok körülbelül 8000 civil áldozatról szólnak [Ukrajnában]. Hány civil áldozat volt, amikor az USA és Nagy-Britannia megtámadta Irakot?”

Kifejtette, hogy a háború kitörése óta Kijevbe utazó külföldi méltóságok száma bizonyítja Oroszország visszafogottságát, ami szöges ellentétben áll Irakkal. „Amikor az USA és Nagy-Britannia darabokra zúzta Bagdadot, ment-e külföldi vezető Bagdadba? Nem, mert amikor az USA és Nagy-Britannia háborút indít, akkor az ütőérre mennek. Mindent tönkretesznek: a kommunikációt, a közlekedést, az energiát [...] – mindent, ami a társadalmat működőképessé teszi.”

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések