Az alvásunkat, az alvási ciklusunkat sok minden megzavarhatja. Ilyen a stressz, amely napközben ér bennünket, a kintről beszűrődő zajok és fények, a hőmérséklet.
Alvásunkat a cirkadián ritmus szabályozza, ez ösztönzi az agyunkat, hogy melatoninhormont termeljen. Minél több termelődik ebből a hormonból a szervezetünkben, annál álmosabbak leszünk és annál jobban fogunk aludni. Ha nehezen alszunk el, ha alvási gondjaink vannak, akkor forduljunk a természet kincseihez, hiszen nagyon sokat segíthetnek a gyors elalvásban és a pihentető éjszakai alvásban.
Az egyik nagy segítség a zöld tea, amelyet sokan fogyasztanak napjainkban. A zöld teában olyan növényi vegyültek vannak, amelyek segítséget jelentenek az idegrendszer lenyugtatásában. Az agy pihenését a zöld teában található L-teanin nevű vegyület is biztosítja, amely segíti a nyugodt éjszakai pihenésünket.
A tökmag olyan tápanyagokat tartalmaz, amelyek szintén elősegítik a gyors elalvást, például az L-triptofán nevű vegyület, amely elősegíti a szerotoninhormon termelését, amely nem más, mint a melatoninhormon előfutára. Este lefekvés előtt együnk meg egy maréknyi tökmagot és máris nem lesz gondunk az elalvással.
Ha esténként nehezen megy az elalvás, akkor együnk meg egy banánt, hiszen ez a déligyümölcs is elősegíti a gyors elalvást. A banán nagy mennyiségben tartalmaz ugyanis káliumot, amely nemcsak az izomgörcsök kialakulását csökkenti, hanem a zavartalan alvást is biztosítja. Kálium nemcsak a banánban van, hanem az avokádóban és a zöld leveles zöldségekben is.
A levendula aromaterápiás hatásait is kiélvezhetjük, amennyiben nehezen tudunk esténként elaludni. A könnyű és gyors elalvást a gyógynövény hasznos vegyületei segítik, mint például a linalool.
A kamilla gamma-aminosavban gazdag, amely csökkenti az agyi aktivitást, így az idegrendszerünk lecsillapodik és könnyebb lesz az elalvás is, amennyiben lefekvés előtt elkortyolgatunk egy csésze kamillateát.
A macskagyökér is tartalmazza ezt az aminosavat, amely az agyi neuronok aktivitását csökkenti. Nem véletlen, hogy a macskagyökeret természetes altatónak is tartják.
0 Megjegyzések