Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Megszűnt a Fekete Borbála Alapítvány – emlékkönyv készül a művész-tanárról


Fekete Borbála művész-tanár és kortárs festőművészek alkotásaiból nyílik kiállítás és képvásár június 7-én a hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtár első emeletén. A szervező Hajdúszoboszlói Művészetoktatásért Alapítvány célja, hogy a képek értékesítéséből származó összegből fedezze a Fekete Borbála-emlékkönyv kiadási és nyomdai költségeit.

Bár a Fekete Borbála Alapítvány alapítvány megszűnt, mégis tovább él, és működik. Mert élnek és dolgoznak azok az emberek, akik alapították, akik a kuratóriumban dolgoztak, vagy ismerték és szerették Fekete Borbálát. Ők örökítik tovább az emlékét, példaként az utódok emlékezetébe vésve, hogy ő egy igaz ember volt.

Mert mit is akart ő nekünk megtanítani?

A jóságot, a szépséget, hogy legfőbb törvény a szeretet, legfontosabb az emberi élet. S hogy ebben a földi létben olyan kíváncsiság ösztönözzön, amelyben nem tévesztjük össze a mozgást a haladással.

Fennkölt szavak, elkoptatott, kiüresedett szavak, de ha Fekete Borbálára gondolunk, tartalmat nyernek, hitelesek és hihetők lesznek.

Az alapítvány célja az volt, hogy e tanítás ne menjen veszendőbe, maradandó érték legyen az emberek emlékezetében.  És működik, mert nem csak az érzés maradt meg a lelkekben, hanem a cselekvésre ösztönző akarat is munkál, talán épp úgy és épp azért, amiért Fekete Borbálában.

A Hajdúszoboszló Művészetoktatásáért Alapítvány átvette és tovább viszi a Fekete Borbála Alapítvány céljait, a rajztanításban, a művészeti nevelésben. Szentpéterszeg Önkormányzata pedig a FeketeBori-Díj kiadásában vállalt főszerepet.

Lánczkyné Tatár Éva, a kuratórium elnöke megírta és megszerkesztette a Fekete Borbála Emlékkönyvet, amelyben eddig nem ismert életrajzi adatok is szerepelnek. Összegyűjtötte a művész-tanárról szóló cikkeket, dokumentumokat, az alapítvány tevékenységét bemutató eseményeket. A kötet harmadik része a galéria, melyben a művész festményei, grafikái és vázlatai láthatóak.  Abban a reményben készült a könyv, hogy ne csak dokumentálja a művész-tanár életét, hanem követendő példa legyen az utókor számára.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések