Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Biden és a Washington Post is a Klubrádió miatt aggódik: de a tények senkit ne érdekeljenek


Lassan összecsinálják magukat a világ libbantjai a Klubrádió megszűnése miatt. Nem mintha tudták volna, hogy egyáltalán létezik-e ez a rádió. Sőt meg merem kockáztatni, hogy többségük azt sem lenne képes megmondani merre van Magyarország.


De ahogy a tények a HVG-t, úgy a The Washington Postot sem érdeklik igazán: például az, hogy a Klubrádió vezetése, a rádió működéséhez szükséges minimális törvényi kereteket se teljesítette. Vagy nem tudta, vagy nem is akarta.

Az amerikai vezetés a magyarországi sajtószabadság visszaszorulásától tart, a Klubrádió tulajdonosa pedig gyáva, illiberális rendszerről beszél a The Washington Postban.

„Tanúi vagyunk egy ítéletnek, amely egy végtelenül gyáva, antidemokratikus, illiberális rendszert szolgál. Ez nem meglepetés, de mégis szomorú” – idézte Arató András, a Klubrádió tulajdonosának szavait a The Washington Post, miután az elmarasztaló bírósági döntés nyomán a rádió csak online működhet tovább.

A cikk szerint Arató „szégyenteljesnek" nevezte a bírósági ítéletet és elmondta, hogy fellebbezést tervez a Kúriánál, Magyarország Legfelsőbb Bíróságánál.

A lap szerint a 2010 óta a Fidesz által vezetett magyar kormány kritikusai a médiaszabadság és a pluralizmus szisztematikus támadásáról számolnak be, mivel számos médium kormányközeli üzletemberek kezébe került.

„Ez a Klubrádió diszkriminációja, amely sérti az alkotmányt és az európai törvényeket. Nem ez volt az egyetlen lehetséges ítélet” – idézte Polyák Gábor, a Mérték Médiaelemző Műhely munkatársának szavait a cikk és rámutatott, hogy a múlt héten a bécsi Nemzetközi  Sajtóintézet, öt másik európai sajtószervezethez csatlakozva, azzal vádolta a kormánypártot, hogy a Klubrádiót el akarják hallgattatni a kormánykritikus nézeteket közzétevő orgánumok visszaszorításának részeként.

„Az Egyesült Államok, amely Biden elnök alatt ismét összpontosítani kíván a demokráciára, osztja az aggályokat a magyarországi sajtószabadság visszaszorulása miatt” – közölte a washingtoni külügyi tárca szóvivője a HVG híradása alapján.

Ned Price kiemelte, hogy ha még egy független hang kiszorul a közvitából, miután a Klubrádió elveszti a frekvenciaengedélyét, az újabb csapás volna a média sokszínűségére nézve. Úgy fogalmazott: arra ösztökélik a magyar kormányt, hogy támogassa a nyílt sajtóviszonyokat, tartsa fenn a jogállamot és kövesse az átláthatóság elveit – írta meg a portál.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések