Nagy-Britanniában az utóbbi napokban drámaivá vált a járványhelyzet, ezért szombat este Boris Johnson miniszterelnök bejelentette, hogy újabb korlátozások jönnek, mivel félő, hogy összeomlik az ország egészségügyi rendszere a megbetegedések számának drasztikus növekedése miatt. Angliában bezárnak az éttermek, a szórakozóhelyek és a sörözők, valamint a legtöbb üzlet is legalább december 2-ig. A kórházak elhalasztják a nem életmentő műtéteket, néhány sürgősségi osztály pedig már most elküldi azokat a betegeket, akik nem szorulnak azonnali kezelésre. A helyzet a szakértők szerint tovább fog romlani, és már most sincs elég ember a betegek ellátására. A brit egészségügyi minisztérium - mint ahogy a V4NA nemzetközi hírügynökség megtudta - oktatófilmet készített, hogyan teszteljék az emberek saját magukat. Mindenfajta egészségügyi képzettség nélkül.
Az Antrium Area Hospital volt az egyik első, amely közösségi oldalán jelezte, hogy jelenleg túlterhelt a kórház, és 27 beteg várakozik sürgős ellátásra, azonban nincs már szabad ágy a létesítményben. Arra kérték a betegeket, hogy csak akkor induljanak oda, ha sürgős ellátásra van szükségük, minden más esetben maradjanak otthon.
❗️ URGENT MESSAGE ❗️ 1/2
— Northern Trust (@NHSCTrust) October 26, 2020
Antrim Area Hospital is currently operating beyond capacity. Due to beds being unavailable, 27 sick people are awaiting admission. Please do not attend the ED unless you require urgent medical care. pic.twitter.com/JvmtHAqQ8x
A legtöbb szakértő szerint ez még csak a kezdet, és a következő hetekben további romlás várható. Dr. Alison Pittard, a Faculty of Intensive Care Medicine dékánja arról beszélt egy újságnak, hogy az első hullám alatt is nehéz helyzetbe került az egészségügy, most viszont sokkal hosszabb ideig fog elhúzódni a járvány, ennek kezelésére pedig nem is volt, és a közeljövőben sem lesz elegendő dolgozó az egészségügyben.
Tavasszal a britek komoly készültséggel várták a koronavírus-járvány berobbanását.
Kórházi ágyakat ürítettek ki, és az emberek jelentős része még betartotta a kormány kéréseit, így többségük, akik nem szorultak sürgős kórházi ellátásra, valóban otthon maradtak. A politikusok többsége elfogadta a tényt, hogy szükség van az ország lezárására, és az egészségügy is valahogy túlvészelte a nyomást abban reménykedve, hogy a kormány a jövőben hatásos és gyors intézkedésekkel megakadályozza a hasonló helyzet újabb kialakulását, ez viszont nem így történt.
Ráadásul korábban a britek úgy döntöttek, hogy újraindítják a kórházi ápolást és a műtéteket teljes egészében, ezzel pedig azt eredményezték a hatóságok, hogy jelenleg alig maradt olyan kórházi ágy, ahol kezelni lehetne a sürgős eseteket. Ha ez nem lenne elég, akkor az őszi és téli időszak még egy átlagos évben is rendkívül leterheli az egészségügyi rendszert, elsősorban a szezonális influenza miatt. Egyes becslések szerint átlagosan 95 százalékos a brit kórházak kapacitásának kihasználtsága ebben az időtájban.
A szakértők arra is figyelmeztettek, hogy a nemrég felszabadított ezer kórházi ágy sem lesz elegendő, ezek az extra helyek november végére vagy december elejére szintén be fognak telni.
A brit kormány nemrég azt is bejelentette, hogy visszavesznek a tesztelésekből. A Financial Times arról ír, hogy nem olyan ütemben halad a tesztelési technológiák fejlődése, mint amire számítottak.
Saját magukat teszteljék az emberek, ezt kéri a brit kormány
Emellett fontos ok az is, hogy egyszerűen nincs elegendő ember a tesztek elvégzésére, hiszen az egészségügyi dolgozókat teljesen lekötik a kórházi esetek. Emiatt, ahogyan a V4NA nemzetközi hírügynökség észrevette és megírta, az embereknek egyre többször magukat kell tesztelniük, ami azért is veszélyes, mert sokan helytelenül végzik el a mintalevételt. Az öntesztelésre a brit állam biztatja az embereket.
Sőt. Az Egyesült Királyság egészségügyi és szociális minisztériuma még egy oktatóvideót is közzétett, amelyben elmagyarázzák, hogy hogyan kell szakszerűen levenni a mintát. Tehát, azt várják el a lakosságtól, hogy mindenfajta képzettség nélkül az emberek magukat teszteljék, sokszor összeszurkálva az orrukat. Megmutatjuk az abszurd, és túlzás nélkül veszélyes videót.
Volt, aki lefilmezte az egész folyamatot az autójában. Ahogy a videón is látható, a mintavétel - habár nem fájdalmas - de nem kellemes, és nem is várható el olyan emberektől, akiknek nincs egészségügyi képzettségük, hogy megfelelően vegyék le a mintát. Az ilyen tesztelésnek az a veszélye, hogy a beküldött minta negatív lesz, szimplán csak azért, mert a tesztelő - aki nem orvos, mentős vagy ápoló - egyszerűen hibásan vett mintát saját magától. Ilyen esetben egy álnegatív eredmény ismeretében nagyon sok embert megfertőzhet egy tünetmentes koronavírusos.
Ugyan jelenleg nincs maszkhiány a brit egészségügyben, de a dolgozókat továbbra sem tesztelik rendszeresen, emellett pedig nem a legjobb minőségű N-95-ös arcmaszkokat használják az orvosok.
A briteknél ismét újraindult a pánikvásárlás az elmúlt két hétben, Boris Johnson bejelentését követően pedig új szintekre emelkedhet. Több üzletlánc is arról számolt be, hogy már kifogytak például a vécépapírból. Ugyan a pánikból történő felvásárlás és halmozás még nem érte el a tavaszi rohamot, azonban a friss szigorításoknak köszönhetően minden bizonnyal újabb hullám indul.
And the panic buying begins. Just seen one person with 50 toilet rolls. #Sainsburys #Greenwich pic.twitter.com/HqwU04yiuc
— Andrew McConnell (@Andrewmc1975) October 31, 2020
A gazdaság leállítása nagyon súlyos következményeket is von maga után. Számítások szerint kéthetente 8 milliárd fontot veszít a brit gazdaság az éttermek, üzletek és pubok bezárásával.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések