Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.



Tejszínes, bazsalikomos cukkinikrémleves: újkrumplival még laktatóbb

Ha az idény két kedvence, a cukkini és az újkrumpli együtt kerül bele a krémlevesbe, akkor az csak jó lehet.

A krémleveseket nyáron is szeretjük, és szezonális alapanyagokból is jobbnál jobb változatokat főzhetsz. Hogy ne mindig ugyanúgy készítsd, érdemes a zöldségeket kombinálni egy kicsit. A magas vitamin- és alacsony kalóriatartalmú cukkini mellé az újkrumpli remek választás, így még külön rántani vagy habarni sem kell.

Hozzávalók:

* 1 db nagyobb cukkini
* 3 db közepes újkrumpli
* 7 dl húsleves
* 5 dkg parmezán sajt
* 1.5 dl tejszín
* 1 db vöröshagyma
* 1 ág bazsalikom
* 2 gerezd fokhagyma
* olívaolaj
* só
* bors

Elkészítés:

Mosd meg a cukkinit és az újkrumplit, majd kockázd fel. A vöröshagymát aprítsd fel, és olívaolajon párold üvegesre. Rakd hozzá a zöldségeket, kevergetve süsd egy kicsit, majd sózd, borsozd, ízesítsd bazsalikommal. A fokhagymát tisztítsd meg, és összezúzva add a zöldségekhez. Öntsd fel a húslevessel, és közepes lángon főzz mindent puhára körülbelül 20 perc alatt.

Húzd le a tűzről, turmixold össze, és csorgasd hozzá a főzőtejszínt. Ha szükséges, dobj még hozzá fűszert. Rottyantsd össze pár perc alatt, közben tedd hozzá a reszelt parmezánt, majd rögtön tálalhatod is.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések