A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Koronavírus - Francia közegészségügyi dolgozók tüntetésen követelték a megígért kormányzati segítséget

Több ezer közegészségügyi dolgozó tüntetett kedden a francia nagyvárosokban azért, hogy mielőbb megkapják azt a nagyobb állami ráfordítást, amelyet a koronavírus-járvány miatt kihirdetett karantén idején ígért meg a kormány. Párizsban incidensek törtek ki, amikor a menethez csatlakozott rendbontók szándékosan összecsaptak a rendőrökkel.

Párizsban együtt vonultak fel orvosok, ápolók, mentősök, otthoni ápolást végző szakemberek a kormányellenes sárgamellényesek kíséretében az egészségügyi minisztérium elé, ahol egyesek a Black lives matter (Fekete életek számítanak) mozgalomra utalva Hopital asphyxié / I can't breathe (Megfojtott kórház / Nem kapok levegőt) feliratokat tartottak magasba.

Az egészségügyi dolgozók tucatnyi szakszervezetének felhívására országszerte 220 felvonulást tartanak kedden, amelyek elsődleges célja, hogy a járvány alatti lakossági támogatásra építve a közegészségügyben és az idősotthonokban dolgozók - akiket a kormány fehér köpenyes hősöknek nevezett a karantén idején - minél gyorsabban megkapják a megígért anyagi támogatásokat a közkórházak állapotának javítására és a fizetésemelésekre.

A fővárosban incidensek törtek ki, amikor az egészségügyi minisztériumtól az Invalidusok terére érve a tiltakozók helyét mintegy kétszáz fekete csuklyát viselő anarchista vette át, akik padokat borogattak és gyújtottak fel, majd megdobálták a rendőröket.

A párizsi rendőrség a Twitteren azt közölte, hogy egy autót is felborítottak a rendbontók, amelyet barkádnak használtak. Délután 4 óráig 16 embert vettek őrizetbe.

Hasonló incidensek törtek ki a nyugat-franciaországi Nantes-ban is.

Franciaország a koronavírus-járvány egyik fő európai gócpontja volt: hétfő estig 29 436-an vesztették életüket a fertőzés szövődményeiben, de az elmúlt héten harminc alá csökkent a napi halálozások száma. Kórházban még tízezer beteget ápolnak, közülük 846-an szorulnak lélegeztetőgépre.

Az április eleji tetőzéskor több mint hétezer fertőzöttet ápoltak az intenzív osztályokon, ahol a járvány előtt alig ötezer ágy állt csak rendelkezésre. A nem sürgős műtétek elhalasztásával és a kórházi osztályok átszervezésével a közegészségügy átmenetileg több mint tízezerre növelte az intenzív ágyak számát a járvány alatt, és csaknem ezer súlyos beteget repülővel, helikopterrel és egészségügyi szuperexpresszekkel szállítottak át a túlterhelt kórházakból az ország kevésbé fertőzött részeibe.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések