A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Így pótolhatjuk a tejtermékeket

Sokan vannak, akik érzékenyek vagy akár kifejezetten allergiásak a tej- és tejtermékek fogyasztására. Nem könnyű persze kizárni az étrendünkből ezeket az élelmiszereket, de az alábbi tippek segítséget nyújthatnak hozzá.
Vegán kalciumforrások

Sokan aggódnak amiatt, hogy a tejtermékek elhagyásával esetleg nem jut elegendő kalciumhoz a szervezetük. Csakhogy ezt a fontos ásványi anyagot növényi forrásokból is lehet pótolni. Sőt, a növényi eredetű élelmiszerekből rengeteg magnéziumot, káliumot, C-vitamint és K-vitamint is bevihetünk. Fontos tudni, hogy önmagában a kalcium nem elég, a szervezetnek D-vitaminra is szüksége van ahhoz, hogy fel tudja használni.

Kerüljük a rejtett tejtermékeket

Attól, hogy nem eszünk sajtot vagy nem iszunk tejet, még nem lesz tejmentes az életünk. Rengeteg minden tartalmazhat ugyanis tejet vagy tejszármazékokat: az energiaszeletek, levesek, salátaöntetek, kekszek vagy éppen az ízesített burgonyacsipszek egyaránt. Fontos, hogy mindig olvassuk el az élelmiszerek csomagolásán feltüntetett információkat, illetve legyünk tisztában azzal, hogy mi mit jelent: a kazein például tejszármazék.

Pótoljuk a hiányzó fehérjéket

Ha nem fogyasztunk többé tejterméket, megeshet, hogy a szervezetünk jelentős mennyiségű fehérjebeviteltől esik el, amit mindig pótolni kell. Ez nem csupán hússal lehetséges, sőt, jobb is, ha növényi eredetű élelmiszerekkel tesszük: a hüvelyesekben, növényi joghurtokban, diófélékben, szójában is sok a fehérje. Kezdjük el próbálgatni a növényi tejeket, hogy felfedezhessük, melyik ízvilága áll hozzánk a legközelebb. Ezek közül a legtöbb akár házilag is előállítható, a boltokban kaphatók közül pedig sokat kalciummal, riboflavinnal és káliummal dúsítanak.

A tejmentes élelmiszerek veszélye
A tejmentes jégkrémek, sajtok és egyéb élelmiszerek számos rejtett - vagy nem is annyira rejtett - kalóriát, zsiradékot és cukrot is tartalmazhatnak, ezért mindig olvassuk el a címkéjüket. Az egészséges tejmentes táplálkozás egyik kulcsa, hogy minél több ételt próbáljunk házilag elkészíteni, illetve minél kevesebb feldolgozott élelmiszert, bolti készételt vásároljunk.

Forrás: care2.com

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések