Tizenötödik alkalommal adják át a Magyarországgal foglalkozó legjobb francia egyetemi szakdolgozatokat elismerő Prix Hungarica-díjakat péntek este a Párizsi Magyar Intézetben - tájékoztatta az MTI-t a kulturális intézmény Baráti Köre.
A 2017-2018-as tanévben megvédett diplomamunkák közül a zsűri három szakdolgozatot emelt ki. A legjobb doktori dolgozatnak járó díjat megosztva két munkának ítélték oda.
Beatriz Rodovalho Goncalves doktori szakdolgozatában a családi amatőr filmek feldolgozásának esztétikáját és történelmi jelentőségét elemezte Forgács Péter művein keresztül. A zsűri indoklása szerint az "elemzésekben gazdag és jól illusztrált, érhető szakdolgozat" hozzájárulhat Magyarország jobb megismeréséhez Franciaországban.
A megosztott elismerés másik díjazottja Catherine Tamussin, akinek doktori munkája a két világháború közötti magyarországi francia nyelvoktatással foglalkozik és a zsűri értékelése szerint "új megvilágítása helyezi a két világháború közötti francia-magyar kulturális kapcsolatok gazdagságát".
A mesterképzésben megvédett legjobb szakdolgozat szerzője Ángyán Márton, aki a budapesti biciklis futárokról írt szociológiai elemzést.
A díjazottak 4000 eurós (1,3 millió forintos) pénzjutalomban részesülnek a Mazars könyvvizsgáló és tanácsadó cég támogatásával.
A Prix Hungaricát 2004-ben alapította a PMI Baráti Köre Magyarország európai uniós csatlakozásának alkalmából, hogy így keltse fel a franciaországi hallgatók érdeklődését az ország iránt.
A díjat a francia oktatási rendszerben tanuló diákok érdemelhetik ki, akik Magyarországot választották kutatásuk témájául. A díjra az elmúlt 15 évben több mint kilencvenen pályáztak történelmi, irodalmi, szociológiai, gazdasági, zenetörténeti, filmelméleti és művészettörténeti munkákkal, közülük 16-an részesültek a doktori és 13-an a mesterképzésben megvédett szakdolgozatoknak járó elismerésben. A zsűri európai témákkal foglalkozó egyetemi oktatókból és újságírókból áll.
(MTI)
0 Megjegyzések