Hajtson végre radikális béremelést a kormányzat a szociális ágazatban! - szólított fel szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Stummer János, a Jobbik alelnöke.
Hangsúlyozta: az ágazatban dolgozó 93 ezer ember mintegy 800 ezer honfitársunk mindennapjait teszi "élhetővé, amennyire csak lehetséges"; sokukat az empátia, az áldozat- és felelősségvállalás hozta a pályára, de most az is ott tartja, hogy tudják, ha távoznak, nincs, aki átveszi a helyüket.
Az ellenzéki képviselő arról beszélt: legalább kétszeresükre kellene emelni az általa jellemzőnek mondott, 130-140 ezer forintos fizetéseket az ágazatban, a többet keresők bérét pedig sávosan növelnék, hiszen itt "egy ember végzi el négy másik munkáját, a munkaidő pedig nem órában meghatározott, hanem látástól vakulásig tart".
Aki az utóbbi harminc évben ígért bármit ennek a szektornak, az mind cserbenhagyta őket - jelentette ki Stummer János, kiemelve, hogy kormányzása kezdetén a nemzeti együttműködés rendszere is azt ígérte, visszaadja a szociális ágazatban dolgozók munkájának megbecsülését.
Az országgyűlési képviselői jogosítványok tervezett módosítására vonatkozó kérdésre az ellenzéki politikus úgy nyilatkozott: a kormányzat célja ezzel az, hogy korlátozza bejutásukat közintézményekbe, holott feladatuk a közpénzek elköltésének ellenőrzése. Őket 1,3 millió ember hatalmazta fel és kérte meg arra szavazatával tavaly áprilisban, hogy az érdekeiket képviseljék - jelentette ki Stummer János, hozzátéve, ennek a feladatnak csak széles jogkörök birtokában lehet megfelelni.
MTI
0 Megjegyzések