A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Egyes egészségügyi szolgáltatások adómentes munkáltatói juttatásának lehetőségét kérik magánegészségügyi szolgáltatók

Prevenciós és ellátási célú egészségügyi szolgáltatásokkal bővítené az adómentes munkáltatói juttatások körét a legnagyobb hazai magánegészségügyi szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület kezdeményezése.
A szervezet a szakminisztériumokhoz eljuttatott levelében azt kéri, a kormányzat teremtse meg annak a jogi kereteit, hogy a dolgozóknak nyújtott egyes egészségügyi szolgáltatásokat köztehermentesen finanszírozhassák a munkaadók.

A Primus csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte, a kormányzat 2016-ban már foglalkozott ezzel a lehetőséggel, amikor jogszabálymódosítással tette volna lehetővé az ilyen konstrukciók kialakítását, de a javaslat az utolsó pillanatban kikerült az elfogadott törvénycsomagból.

A munkaadók új finanszírozóként csökkentenék az alulfinanszírozott egészségügyi ellátórendszer terheit, a vállalatok termelékenységét javítanák az egészségesebb dolgozók, a munkavállalók pedig magas szintű egészségügyi szolgáltatásokhoz juthatnának - indokolta az egyesület a munkáltatók által adómentesen adható prevenciós, egészségmegőrzési és járóbeteg-ellátási szolgáltatások hasznosságát.

A kezdeményezés elsősorban a közép- és a nagyvállalatoknak kívánja lehetővé tenni, hogy adómentesen kínálhassanak egészségügyi szolgáltatás-csomagokat dolgozóiknak.

Az egészségesebb munkavállaló hatékonyabban működést, ezáltal versenyelőnyt jelent, nyugat-európai vállalati felmérések szerint egy euró befektetés az egészségfejlesztésbe akár három-ötszörös megtérülést is hozhat - hangsúlyozta közleményében a Primus.

Az egyesület a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva jelezte: 2016-ban a magyar munkavállalók 1 millió 160 ezer esetben voltak táppénzen, a táppénzes napok száma meghaladta a 25 milliót, a növekedés 2014-hez viszonyítva 21, illetve 17 százalék volt.

A Primus eljuttatta javaslatát a Pénzügyminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, illetve az Innovációs és Technológiai Minisztérium döntéshozóihoz, és felajánlotta konzultációs segítségét a jogszabályi háttér, továbbá a konkrét egészségügyi szolgáltatások kidolgozásában.

MTI

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések