Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Hihetetlen események Németországban! Heteken belül megbuktathatják Merkelt!

Bár az ellenzék egy része bizalmi szavazást szeretne a kancellárral szemben, Angela Merkel ezt nem meri beválalni.
Nem kér bizalmi szavazást a szövetségi parlamenttől Angela Merkel német kancellár az általa vezetett Kereszténydemokrata Unió (CDU) és a bajor testvérpárt, a Keresztényszociális Unió (CSU) közös frakciójában történt vezetőváltás miatt – mondta a német kormány szóvivője Berlinben.

Seibert: egyértelmű nem

Steffen Seibert kijelentette: “nagyon egyértelmű nem” a válasz arra a kérdésre, hogy a kancellár szükségesnek tart-e bizalmi szavazást a történtek után. Kiemelte, hogy Angela Merkel továbbra is “minden nap teljes erővel dolgozik a kormány céljaiért, egy olyan politikáért, amely az emberek javát szolgálja”, és a lehető legszorosabb együttműködést ajánlotta fel a CDU/CSU-frakció új vezetőjének.

A kormányszóvivőt azzal kapcsolatban kérdezték, hogy két ellenzéki erő, a liberális Szabad Demokrata Párt és a Baloldal nevű párt felszólította a kancellárt: kérjen bizalmi szavazást a parlamenttől. Szerintük a kormányfő bizalmasa, Volker Kauder leváltása a frakcióvezetői tisztségből azt jelenti, hogy Angela Merkel elveszítette az ellenőrzést a kormánya legfőbb törvényhozási támaszát biztosító képviselőcsoport felett.

Brinkhaus lojális Merkelhez

Az új frakcióvezető, Ralph Brinkhaus azt mondja, hogy lojális a pártelnök-kancellárhoz. Szerinte Angela Merkellel korábban is jól együttműködtek, és a képviselőcsoport vezetőjeként is erre törekszik majd.

A CDU-s politikus hozzátette: nem alakítják át a frakcióvezető és a pártelnök-kancellár együttműködésének rendszerét. Szerinte a frakcióvezető kiválasztása a képviselőcsoport belső ügye, így Kauder leváltása “nem a kancellári hivatal ellen szól”, és nem “roncsolta” Angela Merkel pártelnöki és kormányfői tekintélyét.

A Merkel-korszak vége?

A német sajtó szerint ugyanakkor pont ezt történt, ezért Kauder leváltása valójában a Merkel-éra végének kezdete. A kancellár iránti bizalom nem csak a pártszövetségén belül látszik megrendülni, hanem a választók körében is: a CDU támogatottsága történelmi mélypontra süllyedt. A történtekről szóló háttéranyagunkat itt olvashatja.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések